Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Şehit polis anısına hatıra ormanı

Şehit polis anısına hatıra ormanı
  • 04.04.2017
  • 1.312 kez okundu

Anadolu Gençlik Derneği’nden vefa dolu etkinlik …

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi, vefa örneği göstererek, Dörtyol ilçesinde’da, Şehit Polis Yusuf Erin anısına hatıra ormanı oluşturdu.
Amanos Dağları Çökek Yaylası yolunda gerçekleştirilen etkinliğe Şehit Polis Yusuf Erin’in ailesi, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Orman İşletme Müdürü Abdussamet Doğar, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Beşir Candan, AGD Antakya Temsilcisi Mehmet İncecik, AGD Dörtyol Temsilcisi Ahmet Duran Bacan ve bazı ve STK temsilcileri katıldı.
Gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Anadolu Gençlik Derneği’nin yurt çapında “her şehide bir fidan, her fidan bir şehit” temalı bir kampanya başlattığını hatırlattı, bu vatan için canını feda eden şehidimiz Yusuf Erin’i rahmetle andı, etkinliği onurlandırdığını belirttiği şehit ailesine de teşekkürlerini iletti.Çalışkan, konuşmasında şunlara değindi: “AGD, bu ulvi anı canlı tutmak adına başlattığı kampanya ile her şehidimizin adını yaşatacaktır. Her fidan bir gençtir diyerek sembolik olarak fidan ekiyoruz ancak esas gayemiz milletini düşünen, ülkeye faydalı olacak, gençliğimizde şehadet ideali oluşturmaktır.”Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut da konuşmasında şunlara yer verdi: “Toprağa canını veren her bir fidan için sizde bir fidan dikin etkinliği kapsamında Türkiye genelinde oluşturduğumuz hatıra ormanlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen yıl Antakya’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına, bu yıl ise Dörtyol’da Şehit polisimiz Yusuf Erin kardeşimizin adına gerçekleştirdiğimiz fidan dikim etkinliğine önümüzdeki yıllarda Hatay’ımızın diğer ilçelerinde devam edeceğiz inşallah.”Şehit Erin’in babası Hüseyin Erin ise konuşmasında, “Oğlumuzun adının burada yaşaması bizleri ziyadesiyle duygulandırdı. Etkinliği gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Mehmet ÖZGÜN

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ