Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Semt Pazarı Yeniden Kuruldu

Semt Pazarı Yeniden Kuruldu
  • 22.04.2020
  • 639 kez okundu

Samandağ Belediyesi’nden, hem esnafı hem vatandaşı memnun eden karar…

Samandağ Belediyesi tarafından, çiftçilerin mağduriyetini ortadan kaldırmak ve vatandaşların meyve sebze ihtiyacını daha kolay karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla, Semt Pazarı yeniden açıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Samandağ Belediyesi tarafından her hafta Pazartesi günü kurulan semt pazarı dahil olmak üzere, bütün mahallelerde kurulan pazarların faaliyetleri durdurmuştu.
Küresel salgın tedbirleri kapsamında pazarda gerekli bütün önlemler alındı. Giriş ve çıkış noktaları ayrı bir şekilde organize edilen pazarda, Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından pazara giriş yapan vatandaşlara maske ve eldiven dağıtılarak ateş ölçümü gerçekleştirildi. Esnafların tezgahları arasında en az 3 metre bırakılarak dizayn edilen pazarda, zabıta ekipleri, vatandaşlar arasında sosyal mesafenin korunması ile ilgili denetimler de yaptı.
Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, pazarda esnaf ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıtarak esnafı ziyaret etti. Pazar esnafı tarafından memnuniyet ve samimiyetle karşılanan İlçe Kaymakamı Murat Kütük ve Başkan Eryılmaz, esnaf ve vatandaşlar ile sohbet etti, sorunlarını dinledi.
Başkan Eryılmaz, pazarda gereken bütün tedbirlerin alındığını ifade etti ve şunları dile getirdi:
“Koronavirüse karşı tedbir olarak, yaklaşık 1 ay önce Pazar yerini kapattık. Geçen bu süre içerisinde, çiftçilerimizin mağduriyetini ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın sebze meyve ihtiyacını daha kolay, daha uygun fiyata karşılayabilme adına, semt pazarının yeniden açılmasına karar verdik. Ancak tabi ki gerekli tedbirlerimizi aldık. Sadece İlçemizdeki üreticilerin gelip ürünlerini satabileceği ve sadece sebze meyve satışının yapılabileceği şekilde organize ettik.
Pazarın girişinde, zabıta ekiplerimiz tarafından, pazara giriş yapan bütün vatandaşlarımıza maske ve eldiven dağıtıyoruz. Aynı şekilde esnaf arkadaşlarımızın da mutlaka maske ve eldiven takmalarıyla ilgili zorunluluk getirdik. Pazar, gayet sakin ve iyi bir şekilde devam ediyor. Sayın Kaymakamımızın da bu konuda bize ciddi katkıları oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Pazarda hiçbir karışıklık, yığılma yok. Her iki esnaf arasında en az üçer metre mesafeyi korumaya çalıştık. Pazara giren vatandaşlarımızın elleri dezenfekte edilerek pazara girişi sağlanıyor. Giriş çıkışları zabıta ekiplerimizin kontrolünde gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra her Pazartesi günü aynı şekilde, aynı düzenle ve aynı tedbirlerimizi almak suretiyle pazarımızı kurmaya devam edeceğiz. Virüs tehlikesi geçtikten sonra, daha önce olduğu gibi, gerek ilçemizde bulunan ve gerekse ilçe dışından gelen bütün pazarcı esnafımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.”
Samandağ Kaymakamı Murat Kütük de açıklamasında, “Koronavirüs tehlikesi, bütün dünyayı olduğu gibi bizi de tehdit ediyor. Yaklaşık bir aydır semt pazarımız kapalıydı. Belediyemizin gayretleriyle pazarımız yeniden açıldı, biz de denetledik. Genelge ve yönetmeliklerde ne yazıyorsa, burada aynı şekilde uygulandığını memnuniyetle gördük. Bu sebepten dolayı Belediye Başkanımıza ve Belediye görevlilerine teşekkür ediyoruz. Gayet nizami bir Pazar yeri olmuş. Herkese iyi alışverişler diliyorum. İnşallah, eski günlerimize en kısa zamanda dönmeyi umut ediyoruz” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ