Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Sen Yeterki Evde Kal…

Sen Yeterki Evde Kal…
  • 23.03.2020
  • 488 kez okundu

Medeniyetler Korosu, her gece sağlıkçılar için canlı konserler başlattı, mesajı ise halka:

Semavi üç dine ve altı farklı mezhebe mensup kişilerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, sağlık çalışanları için sosyal medya üzerinden canlı konserler başlattı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede görev alan sağlık çalışanlarına, Antakya Medeniyetler Korosu’nun konser desteği sürprizi sevindirdi.
Bu kapsamda, Antakya Medeniyetler Korosu Derneği Başkanı ve Koro Şefi Yılmaz Özfırat’ın yönlendirmesinde, koronun solisti Meltem Bingöl ile 3 kişilik enstrüman ekibi, sağlık personeline minnettarlığın ifadesi olarak Medeniyetler Evi’nde sahne aldı. Konser, akşam 20.00’de, Instagram ile facebook üzerinden canlı olarak yayınlandı.
Medeniyetler Korosu solisti Meltem Bingöl ile enstrümanlar Cihan Yılmaz, Nuri Özkan ile İstanbul’dan canlı bağlantılı Volkan Somalı, Mehmet Dinleyen, Semih Çelikel ile Merk Özkeskin’in müzik ziyafeti, sağlık çalışanları için gerçekleşti.
Sağlık çalışanları için Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Azerice’nin de bulunduğu birçok dilde türküler seslendiren koro, verdiği konseri sosyal medya üzerinden canlı yayınladı. Seslendirdikleri türküleri, sağlık çalışanları yanı sıra Polislere ve Mehmetçiğe de armağan ettiklerini ifade eden Özfırat, “Biliyoruz ki, onlar sokakta olduğu sürece, biz evimizde rahat ve huzurlu olacağız” dedi.
Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, iki gün önce başlattıkları canlı müzik keyfinin her akşam 20.00’de Facebook ve Instagram’dan devam edeceğini duyururken, ilk günkü konserle ilgili de şu yorumu yaptı:
“Medeniyetler Korosu Solisti Meltem Bingöl’den tüm sağlık çalışanları için canlı konser. Haydi saat 20.00’da hep beraber türkü söyleyelim, sonra alkışlarımızla kapatalım. Bu akşam 20.00’da, Yılmaz Özfırat yönetiminde; Meltem Bilgöl, Cihan Yılmaz, Nuri Özkan ve İstanbul’dan canlı bağlantı ile Volkan Somalı, Semih Çelikel, Samet Çelikel, Mert Özkesin, Mehmet Dinleyen ile birlikte canlı yayındayız.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ