Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Sendika Başkanı Gönç öyle diyor!

Sendika Başkanı Gönç öyle diyor!
  • 05.12.2019
  • 624 kez okundu

Döner Sermaye’nin Cenaze Namazı kılındı

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç, sağlık çalışanlarının döner sermaye ücreti alamadıklarını bildirdi. Sağlık Sen Şube Başkanı Gönç’ün, “Döner sermayenin cenaze namazı kılındı” başlıklı paylaşımı şöyle:
“Gelinen noktada, sağlık tesislerinin çoğu döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran Döner Sermaye Yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi, sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının barışını zedeler duruma gelmiştir. Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı olarak, sağlık çalışanları için ayrıcalık değil adalet istiyorum.
Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve adaletli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin bilinmesini isterim. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken, insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir. Aynı fedakârlık, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir. Genel Başkanımız Sayın Semih Durmuş, konu ile ilgili döner sermaye modelimizi Sağlık Bakanımıza iletmiş ve de takibini yapmaktadır. Sağlık çalışanlarının, döner sermayede hak ettikleri ücreti alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ