Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Sendikalarımıza yönelik ayırımcı tutum sona ermeli

Sendikalarımıza yönelik  ayırımcı tutum sona ermeli
  • 12.04.2017
  • 988 kez okundu

Polat, KESK heyetini makam odasından çıkardığını iddia ettikleri Vali Yardımcısı Hersanlıoğlu’nu sert dille eleştirdi …

Hatay KESK Şubeler Platformu adına Deniz Polat, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün, yeni seçilen yönetim kurulu olarak, heyet halinde, tanışma ve ilimizdeki eğitim, sağlık ve benzeri sorunları, istekleri iletmek üzere Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nu makamında ziyaret ettiklerini, sendikaları ve konfederasyonları adına talepleri, haksız uygulamaları ilettiklerini söyledi. Polat, ancak, görüşme esnasında, orada bulunuş amaçlarına ilişkin izahatları dinlemeden Vali Yardımcısı Hersanlıoğlu’nun kendilerini kaba bir üslupla makam odasından çıkardığını iddia etti.
Kendilerine yönelik gösterilen bu tutumu sert dille eleştiren Polat, bu tutumun KESK’in tüzel kişiliğine yapılmış bir saldırı olduğunu savundu ve şunları dile getirdi: “Öncelikle bizi tanımadığını söyleyen Vali Yardımcısı eminiz ki bizleri yakından tanımaktadır. KESK Hatay’da 5 bin, Türkiye çapında 180 bin üyesi olan bir mücadele örgütüdür. Görüşme ve sonrasında süreci hukuk alanında örgütleyeceğimizi ifade ederken, görüşmede belirtmek istediğimiz taleplerimizi kamuoyunun takdirine sunuyoruz:
Sendikalarımız ve konfederasyonumuza dönük ayırımcı tutum derhal sona ermelidir. İhraç edilen ve açığa alınan üyelerimiz derhal görevlerine başlatılmalı, sürgün edilen üyelerimizin işlemleri durdurulmalıdır. Her fırsatta toplumsal barış ve huzurdan bahsedilirken Hatay’da 5 bin kamu emekçisini temsil eden konfederasyonumuz KESK’e yönelik ayırımcı ve baskıcı tutum derhal son bulmalıdır. Basın açıklamalarımıza dönük saldırgan ve anti demokratik uygulamalardan vazgeçilmelidir.”
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ