Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

SENİN DOĞRUN, BENİM için YANLIŞ

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 27.06.2020
  • 2.088 kez okundu

İNSAN; aklı, mantığı ve vicdanı ile hayvanlardan “üstün” kılınmıştır.

Bu vasıfların hepsini bir arada BÜTÜN olarak yaşamına almayan insan, “İNSANLIKTAN nasibini almamış varlık” olarak görülür. Doğarken hepimizin içinde tertemiz bir vicdan, yaratılır. Büyüdükçe, içimizde büyüttüğümüz EGOMUZDA büyür. Akıl, mantık ile vicdandan “yoksun” olarak aldığımız kararlar ile biz DOĞRU, gerisini yalan yada yanlış düşünmüş ve hareket etmiş olarak kabul ederiz.

Dünyanın neresinde olursanız olun ŞİDDETE uğramış bir hayvan bile görseniz, insani vasıfların bütününü taşıyorsanız, o şiddette dur deme ihtiyacı hissedersiniz. Bir hayvana yapılan saldırı, sizin yüreğinizde hezeyan yaratıyorsa, İNSANA yapılan şiddet ne kadar kabul edilebilir?

Önceki köşe yazılarımda çokça değindiğim bu konu, YARA olarak maalesef asırlardır kanamaktadır..2020 Yılında olmamıza rağmen halâ dayağı, hakareti çok normal ve kabul edilebilir görenler var. Eşi tarafından ÖLDÜRÜLEN kadın için “KADERİDİR” diyen gerici ve vicdan yoksunu zihniyetler var.O zihniyetlerin DOĞRUSU bizlerin YANLIŞIDIR…Senelerce çocuklarının gözü önünde dövülen kadını, “kimbilir ne yaptı” diyerek ŞİDDETİ normalmiş gibi gören zihniyetleri kınıyorum. Ellerini vicdanlarına koyabilme yetisi olsaydı, kendi öz evlatlarınada aynı şeyin yapılmasını kabul edebilirler miydi?…diye sormak gerekir.

Allâh (c.c) anne ve çocuğu kopmaz bir bağ ile bağlamıştır. Özellikle şiddete uğramış kadınları günümüzde kendi çocukları dahi, boşanmaya yönlendirmektedir. Çünkü o çocuklar annelerinin şiddetten dolayı sonunun, ÖLÜM olacağı bilincindedirler.

Ve bu hayatta “herşey” kader değildir. Eğitimsizlik, egoistlik ve menfaatçiliğin yarattığı zararı defetmek AKIL, MANTIK ve VİCDAN bütünlüğü ile mümkündür…Dar ve gerici zihniyetlerin doğrusu, bizim için yanlıştır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ