Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Seramik ve karo kaplamacılığı

Seramik ve karo kaplamacılığı
  • 02.02.2019
  • 629 kez okundu

Mahkum ve tutuklulara yönelik meslek kursları başarılı geçiyor

Tahliye sonrası işleri hazır… Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda açılan Seramik ve Karo Kaplamacılığı Kursu’nun kapanış programı yapıldı.

Dr. İbrahim Bodur, Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, İşkur Hatay İl Müdürlüğü, Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde Antakya Cezaevi’nde açılan Seramik ve Karo Kaplamacılığı Kursu’nun kapanış programı önceki gün gerçekleştirildi.
Programa; Hatay Cumhuriyet Savcısı Azmi Ustaoğlu, Ceza İnfaz Kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ziya Öztürk, Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, KSV Muhasebe Müdürü Nuray ÖĞ, Hatay İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel, Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Akgüç, kurum ikinci müdürleri, kurum personeli, hükümlü ve tutuklular katıldı. Programın sunumu Öğretmen Osman Çalışkan ve öğretmen Özge Koyuncu katıldı.
Hatay Cezaevi Müdürlüğü’nden etkinlikle ilgili şu bilgi verildi:
“Kurumumuzda gerçekleştirilen Seramik ve Karo Kaplamacılığı Kursu, 25 hükümlü ve tutuklu ile 2018 yılı Eylül ayında başladı, 2019 Ocak ayında tamamlandı. Toplam 424 saat süren kurs süresinin 200 saati atölye çalışması, 200 saati uygulamalı eğitim ve 24 saati teorik eğitim olarak gerçekleşti. Kalıcı uygulama eğitiminde kurumun revir, mutfak, çay ocağı, kurum girişi, koridorlar olmak üzere toplam 1000 m² alan seramik karo fayans ile kaplandı. Kurs sürecinde kullanılan seramik karo, yapıştırıcı, derz dolgu, uygulama araç gereçleri ve kursiyer iş elbiseleri Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılandı. Kurs süreci içinde kursiyerlere aylık düzenli olarak kurs harçlığı İşkur Hatay İl Müdürlüğü tarafından ödenmiştir. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kurs belgeleri düzenlenmiştir. Kursiyerlerin eğitimleri kurum personelimiz Teknisyen Ali Tümkaya tarafından gönüllü olarak verilmiştir.
Programda; Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, Hatay Cumhuriyet Savcısı Azmi Ustaoğlu ve Kale Holding Genel Müdürü Yusuf Kınay birer konuşma yaparak, bu tür kursların yararına değindi. Hükümlü ve tutukluların bir meslek sahibi olması, tahliye sonrası iş bulmaları konusunda destek olacağına değinildi. Katılan kursiyerlere belge ve çanta dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Kursiyer hükümlü B.D.; Günümüzde bir mesleğe sahip olmanın getirdiği ayrıcalıkları, imkanları ve insana verdiği özgüveni düşündüğümüzde, bugün sizlerin tanıklığında alacağımız belgenin anlamını daha da derinden hissetmekteyiz.”
Programın son bölümünde; Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Tuluğ Özerinç, Kale Holding Genel Müdürü Yusuf Kınay, KSV Muhasebe Müdürü Nuray ÖĞ, Hatay İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel ve Yayladağı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfullah Bostan’a katkılarından dolayı teşekkür edilerek, kurumu temsil eden hediyeler verildi. -Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ