Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Serinyol-Madenli yoluna engelleme iddiası!

Serinyol-Madenli yoluna engelleme iddiası!
  • 30.10.2020
  • 1.606 kez okundu

“İskenderunlu Milletvekilimiz, Serinyol-Madenli yolu yapımı için isterse izin alabilir, ama almıyor” diyerek AKP’li Vekil Abdulkadir Özel’i eleştiren Başkan Lütfü Savaş, “Ben, Ankara’da, ‘Bu, CHP’li belediyedir. Destek, yardım yok’ diyen Daire Başkanı biliyorum!” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, üstlendikleri Serinyol-Arsuz-Madenli arası yolun yapımı için 4 aydır Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin alamadıklarını belirtip, AKP’li Vekil Abdulkadir Özel’i kastetti ve “Masa başında twit atıyor, suçluyor. Twit atma silahşörlüğünü, Bakan’ın yanında boy gösterme marifetini bırak, Antakya-Arsuz arası ulaşımı kısaltacak, bölgeyi kalkındıracak, terör unsurlarının kurutulmasını sağlayacak bu stratejik yolun yapımı için izin almaya bak” dedi.
Başkan Savaş’a göre, AKP’liler, Serinyol-Madenli yolunun yapılmasını istemiyor ve bunun için de engelleme yapıyor.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, kendisi hakkında attığı tweet mesajlarla haksız suçlamalarda bulunduğunu öne sürdüğü AKP Milletvekili Abdulkadir Özel’le ilgili söyledikleri, iddiaları ve görüşleri şöyle:
“Bu arkadaşımızın hırsı, mantığının ilerisinde. Arsuz-Çevlik yolunda kalan 13 km’nin yapımını bize ihale etmek istiyor. Devlet, madem 26 km’yi yaptı, gerisini de isterse yapabilir. Kalan yer için kamulaştırmalar lazım. Bizim bu kadar paramız yok. Orayı, Karayolları yapsın. Biz de Serinyol-Madenli arası yolu yapalım. 4 aydır, Tarım ve Orman Bakanlığına başvurduk, ama bu 4 aydır izin alamadık. Oysa isterlerse, 1 günde izin verirler. Maksat, CHP’li belediyenin hizmet etmesini engellemek.
Ben, Ankara’da, ‘Bu, CHP’li belediyedir. Destek, yardım yok’ diyen Daire Başkanı biliyorum. Gerekirse açıklarım, ama zamanı değil. İskenderunlu Milletvekilimiz, Serinyol-Madenli yolu yapımı için isterse izin alabilir, ama almıyor. Kendisi, 5 yıldır Amanos Tüneli için söylenen vaatlerin yerine gelmemesini neden sormuyor, sorgulamıyor? Bu Milletvekilimiz, yerel siyasetle uğraştığı kadar Amanos Tüneli’ni bugüne kadar açsaydı, neden açılmadığını sorgulasaydı!
Belen ile Topboğazı arasındaki 7 km’lik yeni yol sözünü neden yerine getirmediler? 18 yıldır, Hatay’ın köyleri beton asfalt görmedi. Bizim sayemizde, Hatay’ın köyleri de, yayla yolları da beton asfaltla kaplandı. Bizden önce Hatay’da 2 arıtma vardı, 9 tane daha yaptık. 3 tanesinin temelini de yakında atacağız. 2017 yılında, altyapı şampiyonu olduk. Bu yıl, altyapıya ayırdığımız para ise 750 milyon lira.”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hedef tahtasına oturttuğu AK Parti Milletvekili Abdulkadir Özel’e hitaben, “Arkadaşımız, Bakan’ın yanında boy gösteriyor. Marifet, ormanlar yakıldıktan sonra bölgeye gitmek değil, öncesinde tedbirleri aldırabilmektir! Samandağ’daki yangında neden uçak ve helikopterler ancak ikinci günde müdahale edebildi? İskenderun’daki yangına neden havadan müdahale olmadı? Uçaklarla müdahale edilebilseydi, Samandağ yangını, Eriklikuyu’ya kadar sıçramazdı. İskenderun’daki yangın, sanayi tesislerine kadar yayılmazdı.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ