Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Serkan Topal, 94. Yılı kutlarken mesaj verdi:

Serkan Topal, 94. Yılı kutlarken mesaj verdi:
  • 09.09.2017
  • 1.077 kez okundu

Ülkemizdeki Adaletsizliğin Panzehiri CHP’dir

Milletvekili TOPAL, CHP’nin otel lobilerinde değil, savaş meydanlarında kurulduğunu hatırlattı.

CHP Milletvekili Serkan Topal, Partisinin kuruluşunun 98. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, ülkedeki adaletsizliklerin panzehrinin Partisi CHP olduğunu savundu. CHP Milletvekili Serkan Topal’ın mesajı şöyle:
“Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerinde hep başta rol üstlenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. kuruluş yıldönümünü Partililerimizle birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyerek Partimizin önemini açık ve net bir ifadeyle dile getirmiştir. Büyük Atatürk’ün her iki eserini de sonsuza dek yaşatmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.
CHP, savaş meydanlarında kurulmuştur, otel lobilerinde değil.
CHP, İçişleri Bakanlığı´na dilekçe verilerek, otel lobilerinde kurulmuş bir Parti değildir. CHP, savaş meydanlarında, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinin birliğinden var olmuştur. Ulusal kurtuluş mücadelesinden doğan bir parti olarak, Cumhuriyet Halk Partisi, gerek kurtuluş savaşında gerekse Cumhuriyetin kurulmasından sonra ülkenin her alanda gelişmesi ve kalkınması için özveri ile çalışmış, milli ekonominin temellerini atmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyeti ve temel ilkelerini bu güne kadar korumuş, aynı zamanda yenileşmenin, değişimin ve çağdaşlaşmanın adresi olmuştur.
9 Eylül; Türk siyaset tarihinde Cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, hukuk devletinin garantisi olan CHP´nin doğduğu gündür. Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının ortaya koyduğu cumhuriyet deneyimi, ülkemizin demokrasiye ulaşmasında ve sağlıklı bir altyapının oluşmasında yadsınamayacak bir öneme haizdir.
Bugün maalesef, yurttaşlarımız, ileri demokrasi safsatası ile başlayan ve akabinde 15 Temmuz Darbe girişimi ile zirve yapan dinci ve gerici kalkışmanın da etkisiyle her gün gelecekten biraz daha kaygılı yaşar hale getirilmiştir.
Ülkemizi savrulduğu bu aymazlıktan kurtaracak en kurumsal ve köklü yapı, CHP’dir.
Darbe girişimi sonrası ülke KHK’lerle yönetilmeye, Anayasa’ya aykırı olarak kalıcı düzenlemeler KHK’lerle yapılmaya başlanmış, temel hak ve hürriyetler, çalışma hakkı gibi olmazsa olmaz haklar, düzmece iddialarla yurttaşların savunması dahi alınmadan ellerinden alınmıştır.
CHP, ülkenin hızla sürüklendiği uçurumdan kurtarılması için sorumluluk almaktan çekinmez. Ülkemizi savrulduğu bu aymazlıktan kurtaracak en kurumsal ve köklü yapı, CHP’dir. Ülkemizdeki adaletsizliğin panzehiri kurucu değerler ve CHP’dir.
Türkiye, derhal ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesinin gereği bir politik rotaya dönmelidir.
Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarında Silahlı Kuvvetlerin liyakat sahibi komutanları düzmece suçlamalarla mahkûm edilmiş, darbe girişimi sonrası ise Silahlı kuvvetler adeta yerle yeksan edilmiştir. Dış politikada, imparatorluk dönemine özlemi duyan bir anlayışın hezeyanlarıyla, ülkemiz, Suriye’de cereyan eden iç savaşta terör örgütleri ile aynı hatta pozisyon almış, kendi sınır güvenliğini ve dolayısıyla yurttaşlarımızın yaşam hakkını da tehlikeye düşürmüştür.
Emperyalistlerin Ortadoğu cehennemindeki zebanilik rolünü kimseye kaptırmak istemeyen AKP Hükümeti, bölgemizde akan Müslüman kanının birincil sorumlularındandır. Türkiye, derhal kurucu önderin ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesinin gereği bir politik rotaya dönmeli, savaş kışkırtıcılığından vazgeçmelidir.

-CHP ZOR GÜNLERİN PARTİSİDİR-

Türk halkı, ülkesine sahip çıkmak zorundadır. CHP, zor günlerin partisidir. Ülkemizin yine bu zor günlerde CHP’ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, demokratik ve laik Cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve ulusumuzun zor günlerinin sigortası olarak dimdik ayaktadır.
9 Eylül´de İzmir´den işgalcileri kovarak partimizin temelini atan, cumhuriyeti bize armağan eden, ilk Genel Başkanımız ve ulusumuzun kurtarıcısı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden önceki Genel Başkanlarımızdan İsmet İnönü ve Bülent Ecevit´i ve diğer yöneticilerimizi, CHP´ye gönül ve omuz veren büyüklerimizi saygıyla ve şükranla anıyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ