Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Serkan Topal’dan mesaj

Serkan Topal’dan mesaj
  • 12.06.2017
  • 1.179 kez okundu

Milletvekili Serkan Topal, mahalle ziyaretlerinde önemli mesajlar verdi

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın ilçe ve mahalle gezileri geçtiğimiz gün de devam etti. Antakya ilçesine bağlı Aksaray, Altınçay, Emek, Esentepe, Cumhuriyet, Akasya ve Gazi Mahallerine, Antakya İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Parlar, Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu ve Antakya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Değirmenci ile birlikte giden Milletvekili Serkan Topal, Mahalle Muhtarlarıyla ve semt sakinleriyle bir araya geldi, referandumda gösterdikleri yüksek katılım dolayısıyla teşekkürlerini iletti.
Hemşerileri ile yaptığı sohbetlerde ülkenin içinden geçtiği sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Serkan Topal, terörün can almaya devam ettiğini belirterek, “Terörün alçak yüzünü ne zaman nerede göstereceği belli değil.Bunu Batman’ın Kozluk ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısında, aracıyla olay yerinden geçerken kurşunların hedefi olan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden müzik öğretmeni Aybüke Yalçın’ın ölüm haberi ile bir kez daha gördük. Bu alçakları lanetliyorum” dedi.
AKP iktidarının ülkeyi hızla Ortadoğu’da yaşanan krizin parçası haline getirdiğine işaret eden TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Milletvekili Serkan Topal, “Katar’ın terör örgütlerini finanse etmesi gerekçe gösterilerek, bu ülkeye yönelik körfez ülkelerinin ambargo uygulamaya başladığı bir süreç yaşanıyor. Türkiye’nin Katar konusunda bu sorunun bir parçası olacak açıklamalardan ve yaklaşımlardan kaçınmasını ısrarla tavsiye etmemize rağmen Türkiye, iktidar tarafından krizin tarafı haline getirilmiştir. Suriye krizi başlamadan önce tavsiyelerimizi kulak arkası eden AKP, krizin bedelini Türkiye’ye ödetti ve Türkiye hala Suriye’de cereyan eden krizin faturasını ödüyor. En ağır haliyle de bölgedeki krizin bedelini siz ödüyorsunuz, Hatay ödüyor. İktidar sahipleri İhvan sevdasından vazgeçmeli ve aklıselimle hareket etmelidirler. Mehmetçiğin Katar’da ne işi var? Mehmetçik Katar’a güç katar. Ancak TSK’nın orada olması, ihvan sevdasına siper edilmesi, Türkiye’ye gözyaşından başka bir şey katmaz. Daha önce “Şam gidip Emevi Camii’nde namaz kılacağız” diyenler, Türkiye’yi Suriye’de süren vekalet savaşının tarafı haline getirmekten çekinmemişlerdi. Öyle anlaşılıyor ki doların yeşilini sevenler, bu defa gözünü Katar Emiri’nin dolarlarına çevirmiş” dedi.
Hükümetin samimiyetini sorgulayan Milletvekili Serkan Topal, “FETÖ ile mücadele edeceğiz dediler, 22 Temmuz’dan beri, 11 aydır ülkeyi OHAL ile yönetiyorlar. Binlerce kişi ihraç edildi, açığa alındı ama örgütün üst kadroları ellerini kollarını sallayarak çıkıp gittiler. Geçenlerde Resmi Gazete’de 130 kişinin Türk vatandaşlığından çıkarılacağına ilişkin bir ilan yayınlandı. Fetullah Gülen de bu listede yer alıyor. Ne demek bu biliyor musunuz? Ben bu adamın iadesini istemiyorum demek. Bunlar milletin aklıyla alay ediyorlar. Gülen’in iadesini istemedikleri anlaşılıyor. Belki de içerdeki işbirlikçilerini deşifre edeceğinden korkuyorlardır” dedi. Türkiye’nin OHAL sürecinden çıkarılması gerektiğini vurgulayan Topal, “Demokrasinin bütün kurumlarıyla işlediği, insanlarının barış içerisinde yaşadığı bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Her türlü hak arama eyleminin şiddetle bastırıldığı, OHAL gerekçe edilerek işçi grevlerinin engellendiği bir düzen sürdürülemez” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ