Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Servetleriyle de listedeler

Servetleriyle de listedeler
  • 10.04.2019
  • 421 kez okundu

Yarattıkları ciroyla da…

Fuat Tosyalı ve kardeşleri Fatih(53) ve Ayhan Tosyalı (55), Tosyalı Holding şirketlerinde eşit oranda hissedar. FORBES’in milyarderler listesinde, kendisi 1,2, kardeşleri ise 1,1 milyar dolarlık servet rakamıyla yer aldı. Ailenin toplam serveti ise 3,4 milyar oldu.

Tosyalı Holding’in yurtdışı cirosu Türkiye’yi geçti. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın hesabına göre, bugüne kadar 3 milyar dolar harcadıkları Cezayir’deki tüm yatırımlar tamamlandığında, yalnız bu ülkeden yıllık 5 milyar dolar ciro gelecek.
Elde edilen bu büyük başarının profilinde Forbes Dergisi’nin Nisan kapağında “Cesur Yürek” başlığıyla yer alan, Türkiye’nin Global Çelik Üreticisi Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, eldeki başarıyı ve kazanılanları anlattı. Dergi, “Beş ülkede, 6 milyar doları aşan yatırımla cevherden başlayarak, demir çeliğin tüm aşamalarına hükmedecek. Riskli bölgelerde kurduğu oyunla Fuat Tosyalı, şirketini küresel bir çelik devine dönüştürüyor” bilgisini paylaştı.
Afrika ve başka ülkelerde yeni hikayeler yazmaya hazırlanan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın mücadeleci, azimli ve çalışkan yönünü ortaya koyan Dergi, Nilgün Balcı Çavdar’ın kaleminden detaylar paylaşırken, Tosyalı Grubu’nun son Cezayir yatırımı süreci, Fuat Tosyalı’nın anlatımıyla şöyle oldu:
“Biz Cezayir’de yatırıma başladıktan sonra üç başbakan, yedi bakan değişti. Biz sanayiciyiz, işadamıyız. İşimiz üretmek. Siyasetle işimiz olmaz. Üretmeye odaklanarak önümüze bakıyoruz.
Samimiyetle söylemek gerekirse, cesaret dahi edilemeyeni, hiç yapılmayanı yaparak, başarılı bir eser ortaya çıkartmak beni çok heyecanlandırıyor. Benim için bu yatırımlar, ticari boyutundan öte bir anlam taşıyor.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ