Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Sevgi dolu bir gün

Sevgi dolu bir gün
  • 18.05.2017
  • 1.236 kez okundu

‘İnsanlığı Büyüten Sevgidir’ sloganı ile yola çıkan İskenderun Teknik Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerini ziyaret etti.

Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılarla bir araya gelen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, huzurevi sakinlerini bir nebze mutlu edebilmek, yüzlerini güldürebilmek için onlara eşsiz bir gün yaşatmaya çalıştılar. Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında ve “İnsanlığı Büyüten Sevgidir” sloganı ile yola çıkan İSTE öğrencileri; Özlem Turtanak, Nurhan Koşkoş ve Tuğba Şahan’dan oluşan grubu memnuniyetle ve gülümseyen yüzlerle karşılayan Huzurevi sakinleri, tüm gençlerin topluma örnek olmak adına bu tür faaliyetlere destek vermesi gerektiğinin altını çizdiler.
-ÖRNEK OLSUN-
Örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atan İSTE öğrencilerinin buna dair mesajı ise herkese yönelik oldu:
“Bizler, bugün burada, topluma örnek oluşturma konusunda iyi bir adım attığımızı düşünüyoruz. Çevremize, gelecek neslin sahibi olan gençlere, bizlere yol açacak olan büyüklerimize destek olunması, yol gösterilmesi ve teşvik edilmesi halinde, biz gençlerin içindeki toplumsal sorumluluk cevherinin ortaya çıkarılacağını göstermek istedik.
Eğitim müfredatımızda yer alan ‘Sosyal Sorumluluk’ Dersi, bu manada bizlere; bu tür sorumluluk projelerinin nasıl yürütüleceği, planlanacağı, toplumdaki zayıf halkaların tespiti, sorunların analizi, değerlendirilmesi, örgütlenme, ekip çalışması, sivil toplumun hareket biçimi, fon temini ve yönetimi gibi konularda bizlere temel kazandırmıştır.
Bu tür eğitim ve uygulamaların tüm gençler üzerinde harekete geçirilmesi halinde, toplumun her kesiminde bir iyileşme, birleşme, kaynaşma, tek yürek olma gibi kaybettiğimiz değerlerin daha sağlam bir temel üzerinde, gençlerin elleriyle yeniden inşa edileceğine inanıyoruz.”
-KARŞILIK BEKLEMEDEN-
Projeye katkılarından ötürü destek verenlere teşekkür eden öğrencilerin teşekkürü ise kalpte oldu:
“Toplum adına hiçbir beklenti içinde olmadan özveride bulunma fırsatını bizlere veren hocalarımıza, bu projede bizlere desteklerini esirgemeyen Rotary Dönem Başkanı Sezgin Acıoğlu’na, Hasan Baba Restoran’a, Deniz Ticaret Odası’na, Okyanus Kaptana ve bizden yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ