Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

SEVGİ SAYGI VE EMEKLE GEÇEN 54 YIL / ANTAKYA 54 YAŞINDA

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 04.09.2020
  • 1.055 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Antakya Toplumcu Halk Gazetesi, yayın yaşamında 54 yılı geride bırakarak 55 yaşına girdi. Sizlerle; yayın, haber ve bilgi dünyasında bunca yıl yorulmadan yol almak, yaşadığımız eşsiz bir mutluluktur. Kuşkusuz ki böylesi gurur eşiklerinde, her zaman olduğu gibi Gazetemiz kurucusu merhum Nezih Gassan Seyfittinoğlu’nu rahmet ve saygıyla anıyor, anısı ardından ilkelerden taviz vermeksizin ilerliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaşlık üstüne işaret ettiği yoldan, yine onun ilke ve devrimlerine bağlı kalarak, aydınlık bir gelecek için yol alıyoruz. Hatay, gazetecilik mesleğinin icra edilmesinde son derece özel bir ildir. Yöremizi özel kılan en değerli unsur da, kuşkusuz ki eğitim seviyesinin yüksekliği yanı sıra entelektüel yapısıdır. Bu denli aydın bir topluma ve nitelikli okura hizmet etmek, daha fazla sorumluluk anlayışı ve titizlik gerektirmektedir.

2020 yılı ile ülkemiz ve dünya genelinde yaşanan Covid 19 Pandemi sürecinde de okura duyduğumuz sorumluluk gereği her gün yayın yapan bir yayın kuruluşu olduk. Klasik yayın anlayışını, sosyal medya ve internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz yayınlarla destekledik. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu süreçte, okuyucumuza, her sabah 1000’in üzerinde mail adresine, PDF halindeki gazete sayfalarımızı gönderdik. Yaşanan olağanüstü koşullara, olabilecek en sağlıklı yapı ile karşılık verdik.

Bu süreçte, Gazete çalışanlarımıza ve emektarlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Gerek haber muhabirlerimiz, gerek editör ve sayfa sekreterlerimiz, gerek dağıtıcı ve matbaa personelimiz özveri ile çalıştı.

Başta köşe yazarlarımız, ilimizin ve ülkenin gündemini en doğru yaklaşımlarla yorumlayıp siz okurlarımız ile paylaştı. Yine bir çok konuda bilgiye ilk ulaşan, ayrıntıları öğrenen, mesajları alan ve süreci en iyi takip eden siz değerli okurlarımız oldunuz.

Gazetecilik mesleği, bizim için bir yaşam biçimi haline geldi. Gazetemiz, her geçen yıl yaşlandığında, bizler de bir aşama daha büyüyor, daha olgun ve sağlıklı gözlerle geleceğe bakıyoruz. Gördüğümüz yanlışları çekinmeden dile getiriyor, yergi kadar takdir de ediyor, en doğru haberi vermeye çabalıyoruz.
Artık sosyal medyanın her birey için bir yaşamsal alan olduğu çağımızda, sahip olduğumuz hesaplar, birer koca haber kaynağı haline geldi. Bir başka değişle, artık her birey bir anlamıyla yayın yapmakta, kendini ve algısını paylaşmaktadır. Yaşadığımız dünya gerçeği hızla değişti. Bundan böyle klasik yayın akışı yanı sıra sosyal medya üzerinden de yaptığımız yayınlarla sizlere daha hızlı ve daha seri bir şekilde ulaşacağız. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan da takibiniz yine bizlere güç katacaktır.

Sözlerimi, son olarak, 54 yıldır bizi bir gün olsun yalnız bırakmayan siz değerli okurlarımıza teşekkür ile sonlandırmak istiyorum. İyi ki varsınız ve sizler gibi değerli insanlara ve günümüz koşulları gereği evrensel değerlere hizmet etmek bizim için büyük bir onur.

İzin verirseniz; bugüne kadar bizlerin sımsıkı sarılıp, sevgi ve saygıyla sizlere ulaştığımız kadromuzdaki emekçiler yanı sıra, değerli büyüğümüz ve destekçimiz ağabeyimiz İbrahim Seyfittinoğlu’na ve Seyfittinoğlu Ailesinin tüm bireylerine sonsuz teşekkürler.

Nice yıllara ANTAKYA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ