Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Sevgili Anadolu, şehir şehir…

Sevgili Anadolu, şehir şehir…
  • 17.10.2019
  • 378 kez okundu

Sıra Hatay’a da gelecek

“Sevgili Anadolu” adlı kitabıyla; bir şehri görme, anlama ve gözlemleme üzerine deneyimlerini aktaran Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, imza günleri kapsamında şehir ziyaretleri yapıyor.

“Sevgili Anadolu” adlı kitabı noktasında, “Türkiye, insanlığın ilk ayak izlerinden tarihin en büyük imparatorluklarına kadar nice dönem ve deneyimlere tanıklık etmiş eşsiz bir dünya parçasıdır” diyen Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, içinde Hatay’ın da olduğu şehirlerin hikâyelerini paylaşıyor, yaşanmışlıklara bir kez daha nefes veriyor.
Son olarak Antalya Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle bir araya gelen ve “Sevgili Anadolu” adlı kitabını imzalayan Günay’ın şehir ziyaretleri içinde Hatay’ın da olması bekleniyor. Bilindiği gibi, baskıdan çıkmasıyla birlikte gündem olan kitap, Antakya’ya da oldukça geniş bir yer açmış ve kadim toprakların mesajını şu kelimelerle paylaşmıştı:
“Gerçek anlamda bir ‘Medeniyetler Korosu’, Antakya… Aynı fotoğraf karesinde üç dinin sembollerini görebilir, aynı sofrada farklı tatların emsalsiz lezzetini keyifle tadarken, farklı inançlardan dostlarınızla hep bir ağızdan, aynı türküleri coşkuyla söyleyebilirsiniz…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ