Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Seyreltme Adı Altında Kesme!

Seyreltme Adı  Altında Kesme!
  • 25.01.2020
  • 795 kez okundu

İskenderun Sarıseki ile Denizciler’de boşaltılan askeri alanlarda, ağaç kesimi iddiası…

İskenderun Sarıseki ile Denizciler Mahallelerinde, geçmişte askeri alan olarak bilinen bölgelerin boşaltılmasından sonra, buranın değerlendirilmesi sonucunda bazı belirsiz kişilerin bölgedeki ağaçları seyreltme adı altında kestiği öne sürüldü. Gazetemize ulaşan bilgilere göre, İskenderun Sarıseki ve Denizciler Mahallelerinde boşaltılan askeri alanlar sahipsiz bırakıldı ve elini kolunu sallayanların girebildiği yerler konumuna düştü.
Sarıseki’den itibaren başlayan “ağır” sanayinin kirli havasını temizleyen, Sarıseki ve Denizciler’deki askeri alanlarda alanlarda mevcut ağaçların kesimi ile ilgili olarak yetkililerin “bilgilendirme” yapmasına ihtiyaç olduğunu belirten yöre sakinleri şunları söyledi:
“Denizciler ve Sarıseki Mahallelerinde boşaltılan askeri alanda ‘seyreltme’ adı altında çok büyük ağaç katliamı var, denetim sıfır! İskenderun Denizciler Mahallesi’nde, Deniz Kuvvetleri’ne ait eski askeri birlikten boşalan arazide ‘ağaç kesim’ iddiası boşta kalmamalı. Bir aydan fazla oldu. Adamlar, keyiflerine göre ağaç kesiyorlar. Bir yetkili denetlemiyor. Adamlar da bundan cesaret alıp, bütün ağaçları kesecekler. Biz denizciler halkı temiz hava alıyorsak eğer, bu orman sayesinde. O da bilgisizce yok edilirse, burada oturulmaz hale gelir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ