Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

SGK haftası mesajı:

SGK haftası mesajı:
  • 21.05.2021
  • 224 kez okundu

Vatandaş odaklı hizmet

Sosyal Güvenlik Haftası, 16-22 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor. SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, insanların gelirlerine bakılmaksızın, toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan kişilerin kurtarılmasının bir güvencesi olduğunu bildirdi.
SGK İl Müdürü Hamit Bal’ın hafta ile ilgili açıklaması şöyle:
“Bu yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sosyal Güvenlik Haftası’na, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlanılmış olup, pandemi kuralları çerçevesinde işyerleri ve paydaş ziyaretleri yapılarak, sosyal medya ve basın yayın kuruluşları vasıtasıyla bir hafta boyunca sürekli gündem oluşturacak şekilde, kamuoyunda sosyal güvenlik bilincini arttırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapılacaktır.
Yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde, sosyal güvenlik kapsamında olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerimiz içerisinde, kayıtlı çalışmanın önemi vurgulanarak, tanıtımlara ağırlık verilecektir.
Sosyal güvenlik reformu kapsamında hayata geçirilen genel sağlık sigortası sayesinde, toplumun %99’luk kesimi devlet güvencesi ile sağlık sigortasına sahip olmuş, sigortalı olarak çalışanların dışındakiler de cüzi bir prim ödemesi ile sağlıktan faydalanma imkanına kavuşmuşlardır.
Genel sağlık sigortasının bir diğer önemli kazanımı ise karşılanan sağlık hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi olmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, sağlık sigortası kapsamında hastanelere, eczanelere ve sigortalılara sunduğu hizmetler sayısızdır. Özellikle pandemi döneminde sağlık hizmetlerine kolay ulaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Tüm personelimizle, vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı arttırarak hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu vesilesiyle, çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlarım.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ