Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Şiddete maruz kalan İskenderunlu Kadın Avukat,

Şiddete maruz kalan İskenderunlu Kadın Avukat,
  • 18.03.2021
  • 3.658 kez okundu

Girdiği Davada SANIK oldu…

İskenderun’da geçtiğimiz yıl uğradığı şiddet davasında sanık konumuna düşen Av. Fatma Ersan Ünsüren’in İskenderun 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki 3’üncü duruşmasına devam edildi. Duruşmaya Ünsüren katılmazken, Ünsüren’in Avukatı, K.Ü., Hatay Barosu üyesi Avukatlar ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı ve İskenderun Kadın Platformu üyesi kadınlar katıldı.
Mahkeme Hakimi, İskenderun 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nce açılan davanın bu dava ile birleştirildiğini belirtti. K.Ü., önceki celsedeki beyanlarını tekrarlayarak, Ünsüren’in olay esnasında hakaret ettiğini öne sürdü. K.Ü.’nün müdafisi, tanığın yeniden dinlenmesini talep ederek, Ünsüren’in, hazırlık ve kovuşturma aşamasında çelişkili ifadeler verdiğini savundu. Ünsüren’in olaydan hemen sonra polisi aramamasını, şiddet görmediğinin kanıtı olduğunu iddia eden K.Ü.’nün müdafisi, müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürdü.
Ünsüren’in Avukatı Mehtap Sert ise müvekkilinin beyanlarının çelişkili olmadığını, olay gününe dair polisi aradığına dair kayıtların olduğuna değinerek, bunun, bilirkişi vasıtasıyla temin edilmesini istedi. Müvekkili ile tanık arasında husumetinin olduğunu belirten Sert, bu talebin reddedilmesini istedi.
Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da dosyaya katıldı
Salı günkü duruşmada, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı, dosyaya katılma talebinde bulundu. İddia makamı, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı, dosyaya katılma talebinin kabul edilmesini istedi.
Mahkeme hakimi, tanığın dinlenmesini ve Ünsüren’in iletişim kayıtlarının alınması talebinin reddine, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dosyaya katılma talebinin kabulüne karar vererek, duruşmayı 6 Nisan’a erteledi.
Duruşma sonrası Ünsüren’in Avukatı Mehtap Sert, adliye önünde kısa bir açıklama yaptı. Duruşmada, kadının şiddet gördükten hemen sonra polisi aramamasının, aslında şiddet görmediğinin gerekçesi olarak gösterildiğine dikkati çeken Sert, “6284 Sayılı Yasa’nın ve İstanbul Sözleşmesi’ne karşı saldırıların, bu eril zihniyetin mahkeme salonlarında paylaşılıp dile getiriliyor olması, bizim açımızdan utanç vericidir. Dile getirenler hakkında hicap duyuyoruz. Kadın mücadelemiz, erkek şiddeti son bulana kadar devam edecek” açıklaması yaptı.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ