Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Sınav Koleji Mezuniyet şöleni

Sınav Koleji Mezuniyet şöleni
  • 21.06.2019
  • 611 kez okundu

Okul 1’incileri, Ayşenur Gündede ile Sabriye Sena Salcan…

İlimiz merkezindeki özel eğitim kurumlarından Yeni Sınav Koleji’nin lise bölümü öğrencileri, mezuniyet şöleninde kep fırlattı. Yeni Sınav Koleji’ndeki mezuniyet törenine; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Karasu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan yanı sıra veliler, öğretmenler, diğer davetliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Hatay Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Paşa, ardından Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Mustafa Hazırlar birer konuşma yaptı.
Hatay Yeni Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Paşa, konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Aklın ve bilimin ışığında, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bireylerin ve nesillerin yetiştirilmesi gerektiğine gönülden inanan, bu amaçlar ve hedefler doğrultusunda kurulan kolejimizden bugün öğrencilerimizi uğurluyoruz.
Mezuniyet, okul yaşamının sonunu temsil edebilir. Ancak aynı zamanda yeni bir başlangıçtır. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”
Okul Müdürü Mustafa Hazırlar’ın konuşması ile devam eden törende, Hazırlar ise, “Her türlü rüzgara karşı kanat çırpmayı bilen siz değerli öğrencilerle hüznü ve gururu bir arada yaşamaktayız” dedi.
Bu arada Hatay Yeni Sınav Koleji’nde dönem birincileri de belli oldu. Okulun Anadolu ve Fen Lisesi okul birincileri, Ayşenur Gündede ve Sabriye Sena Salcan oldu. İki birinci öğrenci de kısa bir konuşma ile emekleri olan öğretmenleri ile ailelerine teşekkür ettiler.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Karasu eşliğinde isimlerin kütüğe çakılmasıyla, flama devir teslim töreni gerçekleştirildi. Başarı belgelerini yönetici ve öğretmenlerinin elinden büyük bir gururla alan öğrenciler duygu ve düşüncelerini paylaşırken, törene katılanlarca, öğrencilere bundan sonraki akademik hayatlarında başarı dilendi. Hatay Yeni Sınav Koleji mezuniyetinde, öğrenciler, törenin sonunda keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadılar.-Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ