Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Sınav Koleji öğrencilerine YKS öncesi 10 günlük kamp

Sınav Koleji öğrencilerine  YKS öncesi 10 günlük kamp
  • 10.06.2019
  • 1.133 kez okundu

Hatay Sınav Koleji, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerini sınava yönelik hazırlık kampına aldı. Okulun organize ettiği kampa katılarak yoğun bir çalışma temposu içine giren öğrenciler, Samandağ’da düzenlenen kampta 10 gün kaldı.
10 gün olarak planlanan kampta, öğrenciler, ailelerinden ve arkadaş çevrelerinden, ayrıca dikkatlerini dağıtabilecek tüm olaylardan uzakta, gruplar halinde etüt, soru çözüm saatleri, bireysel çalışmalarla ve her gün yapılan deneme sınavlarıyla kampı noktaladı. Test çözümleri ve gerçeğine benzer atmosferde deneme sınavlarına girerek zamanı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrencilerin, bireysel hazırlıklar sayesinde belirlenen soru çözme sayısına ulaşmaları ve bire bir etütlerle de eksiklerini tamamlamaları hedeflendi.
Hatay Sınav Koleji Yönetimi tarafından organize edilen sınava yönelik hazırlık kampına 150 öğrenci ve 40 öğretmen katıldı. Öğrenciler, 08:00 ile 22:45 saatleri arasında yoğunlaştırılmış ders anlatımlarına ve soru çözümlerine katılırken, Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi denemelerinde bilgilerini ölçme fırsatı yakaladılar. Öğrencilerin, çözdükleri testlerin sonuçları analiz edilerek, desteklenmesi gereken konular tespit edildi ve bireysel çalışmalarla da eksikler tamamlandı.
-YÜKSEK MOTİVASYON-
Yoğun çalışma temposuyla ilerleyen kamp progra-mında verilen molalarda, öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla bireysel görüşmeler de gerçek-leştirildi. Testlerden ve deneme sınavlarından beklediği sonuçları alamayan ya da aşırı özgüven yaşayan öğrenci-ler, rehber öğretmenler tarafından dinlendi ve sorunlarının çözülmesine çalışıldı. Fırsat buldukça sportif faaliyetlerde bulunan öğrenciler, son gün barbekü partisinde öğretmenleriyle müzik eşliğinde keyifli saatler geçirerek yoğun geçen kampı sonlandırdılar. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ