Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Sınav Kolejinde Beceri Atölyeleri

Sınav Kolejinde Beceri Atölyeleri
  • 14.06.2019
  • 1.415 kez okundu

Açılış Yapıldı…

limizdeki ilk ve orta dereceli özel eğitim kurumlarından Hatay Yeni Sınav Koleji’nde, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında tasarlanan projeler kapsamında, “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” oluşturuldu. Açılış da dün sabah; İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış töreni, Sınav Koleji kurucu temsilcisi Zeynel Paşa’nın konuşmasıyla başladı. Paşa, konuşmasında, okulda oluşturulan “Tasarım-Beceri Atölyelerinin”, öğrencilerin derslere yönelik bilişsel becerilerini “yaparak-yaşayarak deneyimleme” fırsatı veren, sadece tüketen bireyler olmak yerine üretim sürecini de destekleyecek ortamlar olarak tasarlandığının altını çizdi.
Paşa, konuşmasına devamla şu mesajı verdi:
“Her bireyin keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği vardır ön kabulüyle hareket eden Sınav Koleji, güçlü yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında tasarlanan projeleri, 1992 yılından günümüze uzan Sınav Eğitim Kurumları bünyesindeki tüm okullarında hayata geçirmiştir.”
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın konuşmasıyla devam eden organizasyonda, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda oluşan proje kapsamındaki atölyelerin hedeflerinin; üretim kültürünü aşılamak, öğrencilerin düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı, girişimci, eleştirel düşünme ve problem çözme gibi 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek olduğuna değinildi. Tören, kurdele kesiminin ardından atölyelerin gezilmesi ve tanıtımı ile son buldu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ