Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Sınav Koleji’nde Kariyer Günleri

Sınav Koleji’nde Kariyer Günleri
  • 02.11.2018
  • 905 kez okundu

Hatay Sınav Koleji, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerine, Kariyer ve Girişimcilik Konferansı kapsamında, gelecekle ilgili meslek seçimi ve planlamalarında katkı sunacak önemli bilgiler aktarıldı. Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Paşa, Kariyer Günleri açış konuşmasında, kariyer ve girişimcilik etkinliklerinin amacının, özellikle gençlere iş dünyasını tanıtmak ve gençlerin girişimci bir ruha sahip olmasını sağlamak olduğunu kaydetti.
Okul Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Paşa, şöyle devam etti:
“Ülkemizin ekonomik yönden kalkınması, insanlarının kazançlarının yüksek olması, işsizliğin sona ermesi için girişimci ve yenilikçi insanlara ihtiyacı vardır. Okullarda, eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz, öğretmenlerin elindeki en kutsal emanetleridir. Bu öğrenciler, ileride ülkenin kaderinde söz sahibi olacak insanlardır. Girişimci bir insan olmayı onlara öğretmek, onlarda var olan girişimciliği daha da bilinçli olarak ileri safhalara taşımak, eğitim sistemimizin sorumluluğudur.”
Etkinlikte daha sonra ABİGEM İl Direktörü İdil Teoman, KAGİD Başkanı Tuban Güçlü, HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci ve son olarak da ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, alanlarıyla ilgili birer sunumda bulundu, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
-Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ