Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Sınavı kazanabilmek için sihirli sözcük ÇALIŞMAK

Sınavı kazanabilmek için sihirli sözcük ÇALIŞMAK
  • 05.04.2018
  • 895 kez okundu

Eğitimci-Yazar Cihat Şener, öğrencilere yeni sınav sistemini anlattı

Özel Defne Okulları ile Girne Amerikan Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen seminerde konuk, Eğitimci-Yazar Cihat Şener oldu. Defne Okulları konferans salonunda düzenlenen, katılımın yoğun olduğu seminerde Şener, öğrencilere yeni sınav sistemi hakkında bilgiler verdi, sınavı nasıl hazırlanacakları ile ilgili stratejik önemi sahip taktikleri sıraladı.
Üniversite sınavının zekayı ölçen bir sınav olmadığını seminerdeki konuşmasında belirten Şener, “Bu sınavda temel unsur bilgiyi kullanma becerisidir. Yani öncelikle bilgili olacaksınız. Bu sınav kısa zamanda karar verebilme, yoğun baskı altında doğruyu yapabilme becerisini ölçer. Tüm bunların üstesinden gelebilmek için donanımlı olmak gerekiyor. Öğrencilerimiz sınav öncesinde kaygı düzeylerini, streslerini en aza indirmeye çalışsınlar. Sınava kısa bir süre kala hangi konularda eksik olduklarını tespit ederek hızlı bir şekilde açıklarını kapatsınlar. Sınavdan bir gün önce öğlen saatlerine kadar ders çalışılabilir. Ama öğleden sonra dışarı çıkmayıp muhakkak dinlensinler. Öğrencilerimizin yapması gereken en önemli ve tek şey çalışmak. Bu sınavı kazanabilmek için sihirli sözcük ÇALIŞMAK” dedi.
Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şener, sınavın emek işi olduğunu ve alın teri olmadan kazanılamayacağını, zamanın etkin kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.
Girne Amerikan üniversitesi tanıtım ve pazarlama koordinatörü Leyla Biçer’de, seminer öncesi, üniversitelerinin tanıtımını ayrıntılı bir şekilde yaptı. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ