Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Sineğinden kirine sorunu çok!

Sineğinden kirine sorunu çok!
  • 28.04.2018
  • 859 kez okundu

Peki Ya Köprüleri…

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak, gayrimenkul ve yatırım fuarı olan MIPIM’e kadar uzanan çalışmalar kapsamında, içinde Asi Nehri’nin de olduğu projeleri dünya ile paylaşıyoruz! Peki, bu yaz, en azından köprü ayaklarına bir çeki düzen verir miyiz?

Antakya kent merkezini her iki yakası ile birleştiren köprülerin bakımsızlığına dair şikayetler hiç bitmez. Zaman zaman yapılan değişiklikler ise, hizmetin denetimi ve kontrolünde durmayanlar yüzünden ya kırılır ya da kullanım dışı kalır. Köprü ayakları üzerine yapılan kemerlerin kırık dökük halleri de, bir dönem aynı kemerlere takılan saatlerin yerini alan belediye logoları da buna dairdir. Yaşanan sorunların orta yerinde yürüyenlerin örneği ise sıkça Eskişehir’dir.
Yapılan başarılı dokunuşlarla ve hayata geçirilen projelerle kent yaşamına ciddi katkılar sunan Porsuk Çayı üzerinde yapılan tekne ve gondol gezilerini işaret edenler, benzer bir ‘gondol hikayesi’ ve bu hikayeye ekli ‘şelale projesi’ ile renklendirilen ‘Asi’ vaatlerine dikkat çekerken, en azından mevcut köprülerin bakımlarının yapılmasını istiyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ