Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Sinek Küçük, Ama Mide Bulandırır

Sinek Küçük, Ama Mide Bulandırır
  • 03.05.2018
  • 967 kez okundu

Turizm Derneği Antakya’da ASİ kaynaklı sineklerden yakınıyor

Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, Antakya ve Defne ilçelerindeki, özellikle lokanta ve kafe türü işletmelerin sinek istilasıyla karşı karşıya kaldıklarını, soruna çözüm bulunmasını istediklerini bildirdi. Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, “Sinek küçük, ama mide bulandırır” sözünü başlık olarak aldığı eleştirel ve yerel yönetimleri göreve çağıran açıklamasında şunları dile getirdi:
“Hatay ilimizi gezen turistlerin en büyük sıkıntısı ve rahatsızlık duyduğu konulardan birisi, Asi kenarındaki sineklerin verdiği rahatsızlıktır. Özellikle esnafın da bu konuda çok rahatsız olduğu ve ilgili kişilere defalarca söylemelerine rağmen ilaçlamanın yapılmadığı söylenmektedir. Hatay Turizm Derneği Başkanı olarak, Atatürk ve Hürriyet Caddesi’ndeki esnafın sıkıntısını gözlemlemek üzere gittiğimde, hakikaten yeme-içme yerlerin büyük bir sıkıntı çektiklerini gözlerimle gördüm. Hatta vitrindeki ışıklarını kapatarak müşteri beklediklerine şahit oldum. Düşünün, bu caddeyi gezmeye gelen turistler bu kadar sineği gördüğünde bu işletmelerden yemek yer mi? Takdirinize bırakıyorum.
Bizler, her ortamda ‘Medeniyet Şehri, Hoşgörü Şehri’ diyoruz. Medeni bir şehirde sineklerle mücadele edemiyorsak, demek ki işimizi yapmıyoruz. Ayrıca ‘Gastronomi’ unvanı almış, dünyanın en iyi mutfağı ve en lezzetli yemekleri olan bir şehirde konuklara yemek sunarken defalarca dile getiriyoruz… Hijyene önem verilmelidir!
Buradan Hatay Valisi’ne, Belediye Başkanlarına, STK temsilcilerine seslenmek istiyorum… Bir akşam lütfen çıkın; Atatürk Caddesi’ni, Hürriyet Caddesi’ni, İstiklal Caddesi’ni gezin. Kötü manzarayı gözlerinizle görmenizi isterim.
Son günlerde turizmde yakaladığımız güzel trendi ufak tefek noksanlıklarla kaybetmeyelim. Eskiden ‘Sinekli Bakkal’ romanı vardı. Yakında ‘Sinekli Saray Caddesi’ romanı çıkarsa şaşmam. Tabi ben bunları dile getirmemin nedeni, halktan ve ilimize gezmeye gelen turistlerin şikâyetleri üzerinedir. Tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum… Saygıdeğer büyüklerim, ‘sinek küçük, ama yemeklerde olduğu zaman mide bulandırır..”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ