Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Sıra Hatay’da…

Sıra Hatay’da…
  • 09.04.2019
  • 547 kez okundu

İmzalar mıyız peki?

31 Mart’tan zaferle çıkan CHP’li Büyükşehir Belediyelerden; İzmir’de Tunç Soyer, Ankara’da Mansur Yavaş ve İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, HAYTAP’ın ‘söz veriyorum’ protokolünü imzaladı.

Seçim öncesi 3 önemli isimden; Ankara, İstanbul ve İzmir için Büyükşehir Başkanlığı’na aday olan Tunç Soyer, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan, ‘Hayvan Hakları’ adına hazırlanan protokoller bağlamında imza alan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), bu imzalara diğer Başkanları ve şehirleri de ekleme hedefinde. Hayvanseverler, Hatay’ın yeni dönem başkanlık koltuğuna ikinci dönem oturma hakkı kazanan Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan da benzer bir adım ve imza bekliyor.
-NE İÇERİYOR?-
3 büyük şehrin CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları tarafından imzalanan protokol, “Hayvanların da yaşam hakkını korumaya, mevcut durumlarının daha iyi olması ve geliştirilmesi için söz veriyorum” ifadesine yer veriyor.
Protokolde dikkati çeken bazı maddeler şöyle:
-Sahipsiz hayvanlara ‘zehirleme’, vurma, bakımevlerinde açlıktan ölüme mahkum etme gibi insani olmayan muamelelerin olmaması için, belediyeler ve ilgili kurumların yasal zorunluluğu yanında, insani ve vicdani sorumlulukla davranmalarının sağlanmasına ve bu konuda gerekirse her türlü protestoya destek vereceğime söz veriyorum.
-Belediyelerin geçici bakımevlerinin, ‘hayvanların özgürce doğal koşullarında yaşamaları’ esas alınarak, doğal yaşam ortamı gibi düzenlenmesine ve gönüllülerle birlikte yönetilmesi için yapılacak çalışmalara destek vereceğime söz veriyorum.
-Konusunda liyakat sahibi veteriner hekimlerin ve teknikerlerin, sadece Büyükşehir içinde değil, ilçe belediyelerinde de yeteri kadar istihdam edilmesine destek vereceğime, sahipsiz hayvanlar için hayvan ambulansının 7/24 hizmet vermesi için altyapı sistemini kurup geliştireceğime söz veriyorum.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ