Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Sivil Havacılık Günü

Sivil Havacılık Günü
  • 11.12.2019
  • 482 kez okundu

İSTE’de ‘rengarenk’

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Havacılık Topluluğu öğrencilerinin düzenlediği 7 Aralık Sivil Havacılık etkinlikleri, yediden yetmişe havacılık tutkunlarını bir araya getirdi.

İSTE Merkez Kampüs’te konferanslar, yarışmalar ve konserlerle kutlanan Sivil Havacılık Günü, önemli mesajlara sahne oldu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, havacılık sektörünün, gelecekte de parlamaya devam edeceğini belirtti ve etkinliğe gelen konuşmacılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.
Etkinlik kapsamında, ilk konuşma, Hava Trafik Kontrolörü Emin Süme tarafından yapıldı. Süme, konuşmasında, hava trafik kontrolörlerinin iş tanımlarını verdi ve “nasıl hava trafik kontrolörü olunur?” sorularına cevap verdi.
Başkent Yıldızları Uçuş Okulu Kalite Müdürü ve Havacılık Öğretmeni Gülin Uçar ise, ‘Kabin Memuru Olmak’ konulu sunumunda, kabin memurlarının görevlerini ve kabin memurluğunun öneminin altını çizdi, Öğrencilerle ‘Nasıl Kabin Memuru Olunur?’ yol haritasını paylaştı. Uçuş Harekât Uzmanı Mahmut Şimşek ise, öğrencilere, mesleğin en önemli noktasının yabancı dil bilmekten geçtiğini, mesleğin sorumluluğun büyük olduğunu, bu nedenle ciddiyetle yapılması gerektiğini söyledi. Havacılık fotoğrafçısı Sıtkı Atasoy ise, havacılığın farklı bir yönünü ortaya koyarak, gökyüzünde yapılacak daha çok şey olduğunu söyledi. Pilot Emine Elif Özdemir ve Pilot Serdar Altınok ise, pilotluğun avantajlarına ve dezavantajlara değinirken, her şeyden önemli olanın, mesleği bir tutkuyla ve aşkla yapmak olduğunun altını çizdiler.
Soru-cevap bölümünün ardından, İSTE Rektör Yardımcı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, konuşmacılara katkılarından dolayı plaket takdim etti. Gün boyu yapılan, gösteri uçuşları, İHA uçuşları, paramotor ve yamaç paraşütü uçuşları ile devam eden etkinliğin sonunda, Grup yirmi7’i tarafından konser verildi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından ev sahipliği yapılan etkinliklere; İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, öğrenci ve öğretim elemanları ile vatandaşlar katıldı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ