Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Siyaseti, Dinozorlardan Temizlemeli…

Siyaseti, Dinozorlardan Temizlemeli…
  • 14.09.2020
  • 552 kez okundu

İskenderun CHP İlçe Gençlik Kolu Başkanı, yaptıklarını anlattı, istifa etti ve mesajını verdi…

İskenderun CHP Gençlik Kolu Başkanı Av. Erdem Harmaoğlu, görev üstlendikleri 7 aylık süreçte yaptıklarını ve yapamadıklarını anlatırken, üstlendikleri sorumluluğun fazlasını yerine getirdikleri inancını taşıdığını bildirdi. Sosyal medya üzerinden, geride kalan 210 günde neler yaptıklarını açıklayan Erdem Harmaoğlu, açıklamasının sonunda bu görevden ayrıldığını belirtirken, siyasetin dinozorlardan temizlenmesi gerekliliği mesajını da verdi.
Av. Erdem Harmaoğlu’nun mesajı şöyle:
“210 gündür, CHP İskenderun İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve yöneticiliği görevini sürdürmekteyiz. Seçildiği günün ardından, hızlı bir şekilde faaliyet ve etkinliklere başlamış, üstüne düşenin kat kat fazlasını yapan bir İlçe Gençlik Kolları profili çizmiş bulunuyoruz.
İskenderun’un çeşitli mahallelerinde tespit ettiğimiz yoksul hanelere erzak yardımı yaparak, bu memleket için canını feda eden Mehmetçiklerimizin aileleri ile sürekli irtibat sağlayarak ve taleplerini karşılayarak, tarafımıza iletilen iş bulma taleplerini ‘bulunduğumuz konum itibarı ile çok zor olmasına rağmen’ karşılayarak, Gençlik Kolları profilinin sınırlarını aşan profesyonel bir yönetim anlayışını kazandırmış bulunuyoruz. Nitekim kadın haklarına, üniversite öğrencilerine, YKS mağdurlarına, KPSS faciasına, doğa ve çevre konularına ilişkin yapmış olduğumuz ses getirici basın açıklamaları ile sadece İskenderunlulara ve Hataylılara değil, Türkiye’deki birçok mecraya sesimizi ulaştırmış ve bu konularda geri dönüşler alarak, başarılı olduğumuzu teyit etmiş bulunuyoruz.
Tüm bu anlatılanlara ek olarak, farkındalık yaratma girişimlerimizi somutlaştırarak, Partimizin Grup Başkanvekili Sayın Özgür Özel ve Partimizin Genel Sekreteri Sayın Selin Sayek Böke Hocamız ile canlı yayınlar gerçekleştirmiş, pandemi sürecinde Parti Okulu’nu adeta evlere taşımış, farklı illerimizden ve yurt dışından olmak üzere, toplam 166.804 insan tarafından naklen izlenmesini sağlayarak bir ilke imza atmış bulunmaktayız.
Her konuda, anında refleks sergileyebilen İlçe Gençlik Kollarımız; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu ve Partimizin manevi değerleri hakkında ahlaksızca ithamlarda bulunan kamu görevlisi hakkında gerekli idari ve adli tahkikatın başlatılması amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunarak, ciddiyet profilini ortaya koymuştur.
Tüm bu anlatılanlar, ilçemizdeki, ilimizdeki ve hatta Türkiye’nin çeşitli illerindeki dostlarımız, büyüklerimiz ve partililerimiz tarafından takdirlerle karşılanırken, birtakım çevreler tarafından ‘başına buyrukluk’ olarak nitelendirilmiş, eylemselliğimiz hususunda yersiz ve hız kesen pürüzler ortaya çıkarılmıştır. Her ne kadar eylemselliğimiz hususundaki bu hız kesici pürüzlerin zamanla ortadan kaybolacağını umut etsek de, ne yazık ki, günden güne daha da artarak faaliyet alanımızı daraltmıştır.
Buna ek olarak, gençlerimizin ve yurttaşlarımızın problemlerine çözüm olma maksadı ile birlikte yola çıktığımız dostlarımızın yarı yoldan geriye dönmeleri, ideolojik ve etik yaklaşımdan uzak tavırları, Partimizin kurumsal ve devrimci niteliğine uygun olmayan davranışları da pek tabii faaliyet alanımızın daralmasına birer etkendir. Bu daralmalar sonucunda görevi bırakmamız da kaçınılmazdır. Zira istifa, onurlu bir müessesedir.
Tüm bu anlatılanlar ışığında izah etmek istediğimiz şudur… Lise, üniversite ve meslek yaşantımızda, uğruna tavizler ve ödünler verdiğimiz, anne ve baba mirasımız, canımızdan çok sevdiğimiz Cumhuriyet Halk Partimiz elbette ki yıkılmaz bir kaledir. Önümüzdeki ilk seçimde iktidara geleceğinden hiçbir şüphemiz olmayan kıymetli Partimizin tek bir oy bile fazla alması için çalışmalarımızı sürdürmekten asla geri kalmayacağız. Kişisel çıkarlar, Partimizi zedeleyici kamplaşmalar ve siyaset etiğine sığmayan kavgalardan her zaman uzak kalmak için yoğun çaba sarf eden bizler, bu yersiz diyaloglara muhatap olmadan eylemlerimizi gerçekleştirmeliyiz. Bu bağlamda, her fırsatta biz gençlere verdiği önemi dile getiren kıymetli Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu sözleri, CHP gençliği için bir görevdir. ‘Bir ülkede diktatöre diz çöktüren sevgili gençler, sizinle övünüyoruz ve gurur duyuyoruz. Onlar, gençleri göz ardı etti, biz baş tacı yapacağız. Sizlerden istediğim bir şey var. Siyasete ilgi gösterin. Siyaseti dinozorlardan temizleyin.’
Bizler, yetişiyoruz. Bizler, geliyoruz. Bizler, çok yakın bir dönemin devrimci ve birikimli kadroları olacağız. O gün çok yakındır. Umutsuzluğa kapılmayın, dinozorları biz temizleyeceğiz!”
İskenderun CHP İlçe Gençlik Kolu Başkanı Av. Erdem Harmaoğlu, açıklamasının son bölümüne, istifasını ve şu mesajını sığdırdı:
“Bu bağlamda ve yukarıda izaha çalıştığım nedenlerle, görev sürem boyunca canla başla çalıştığım İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden gördüğüm lüzum üzerine ayrılıyorum. Bu bir veda değil, aksine; yakın bir tarihteki birikimli ve devrimci yönetici kadroları memleketimize kazandırmak ve daraltılan faaliyet alanımızı genişletmek maksadı ile hür ve kısıtsız eylemlerimizle Partimizi daha ileriye taşımak adına bir fırsat arayışıdır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ