Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

Siyasiler, ‘tarafsızlık’ mesajı verdi

Siyasiler, ‘tarafsızlık’ mesajı verdi
  • 01.03.2018
  • 1.474 kez okundu

Kavak, ekibiyle yaptığı protokol ziyaretlerinde; açık, şeffaf, denetime açık, barış ve kardeşlik ruhuna yakışır bir yönetim modeli sözü verdi ve yineledi:

Dönüşümlü başkanlık

ATSO Seçimlerine iddialı hazırlanan Ali Kavak ve ekibi, Salı günü Antakya Belediyesi, Defne Belediyesi, AKP ve CHP İl Başkanlıkları ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretlerde; dönüşümlü başkanlık, açık, şeffaf, denetime açık yönetim ile Antakya’nın hoşgörü, barış ve kardeşlik ruhuna yakışan bir yönetim modeli sözü verildi.

Siyasiler, ‘tarafsızlık’ mesajı verdi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak ve beraberindeki heyet, AKP ile CHP İl Başkanlıkları yanı sıra Antakya ve Defne İlçe Belediyelerine nezaket ziyaretlerinde bulundu. İl Başkanları ve Belediye Başkanları ile bir araya gelen
Ali Kavak, ziyaretleri sırasında özetle şu mesajları verdi:
“Hatay’ın barış ve kardeşliği uğruna en güzel katkıyı veren belediye başkanlarımıza ve AKP ile CHP İl Başkanlarına teşekkür ediyoruz. Biz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na yeni, heyecan verici, paylaşımcı, sorgulamaya ve denetime açık, toplumun tüm katmanlarını, renklerini bir arada tutan, Antakya’mızın hoşgörü, barış ve kardeşlik ruhuna yakışan bir yönetim modelini oluşturmak istiyoruz. Odamızı, işadamlarımızın ve toplumumuzun hizmetine sunmak istiyoruz. Kaliteli, hızlı bir hizmet anlayışı ile Odamızın imkanlarını halkımızın ve bölgemizin hizmetine sunmak istiyoruz. Bunun dışında birçok projemiz var. Yönetime geldiğimiz takdirde, ben ve arkadaşlarım, bu projeleri hayata geçirmekte iddialıyız ve kararlıyız.
Her sivil toplum ya da ticaret odası seçimlerinde, birileri buranın renklerini ayrıştırmak ve toplumu germek adına bir takım yanlışlıklar yapıyor. Biz, bunun tamamen kaldırılmasını istiyoruz. Dönüşümlü olarak her rengin Antakya Ticaret Odası yönetiminde görev almasını istiyoruz. Dönemsel olarak, dönüşümlü olarak, her renk, bir dönem bu başkanlığı ve bu yönetimi üstlensin. Bu, beraberinde kaliteyi getirir, rekabeti getirir. Her gelen yönetim, kendinden önceki yönetimin çıtasını yükseltmeyi hedeflemeli. Bu anlayışı istiyoruz. Biz, her şeyden önce, buraya kurumsal bir kimlik kazandırmak istiyoruz.
Benim, Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde 27 yılı aşan bir başkanlık deneyimim var. Oranın kurumsal yapısı ile burayı kıyaslamak mümkün değil. Orada biz; birliğin, şehrimizin, halkımızın, ülkemizin menfaatine çalışıyoruz. Biz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na bu kurumsal yapıyı yerleştirmek istiyoruz. Bu amaçla biz, bu yönetime talip olduk. İnşallah mahcup olmayız. Bizi seven ve destekleyenleri asla mahcup etmeyeceğiz.
Hepimizin kendi sektörlerinde bir başarısı, deneyimi var. Hepsi, attığı her adımın sorumluluğunu bilen ve o bilinçle hareket eden insanlar. Ben, buradaki arkadaşlarımı çok seviyorum. Onlara güveniyorum. Onların da bana güvenleri sonsuz. Ben, onların güvenlerine layık olmak için büyük bir çaba harcayacağım.
Bu süreçte, siyasi partilerin temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde, bu seçimin bir meslek grubunun seçimi olduğunu ve siyasilerimizin tarafsız kalacağı yönündeki beyanatları bizi çok mutlu etti. Olması gereken de bu. Dolayısıyla, bu, toplumumuzu daha çok ayrıştırmamak adına, hem siyasilerimizin hem belediye başkanlarımızın burada tarafsız kalması bizleri daha da sevindirdi. Siyasi parti temsilcilerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı yürekten teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ