Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Sizleri Ağırlamak Onurdur

Sizleri Ağırlamak Onurdur
  • 28.02.2018
  • 956 kez okundu

Kimyeci Şehit Ailelerini Ağırladı

Halis Demir’in Babası, “Askerlerimizle kucaklaşmaya geldik” dedi.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de kahramanca mücadele veren Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla Türkiye’nin dört bir yanından ilimize gelen Şehit Ailelerini ağırladı. Kimyeci’nin, geçtiğimiz hafta sonunda şehrimize gelerek ağırladığı Şehit yakınları şunlar:
-Şehit Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir,
-Şehit kardeşi Soner Halisdemir,
-Şehit Ahmet Alp Taşdemir’in babası İmam İbrahim Taşdemir,
-Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Babası Hamit Yılmaz,
-Şehit Eren Bülbül’ün abisi Çağlar Bülbül,
-Şehit Ramazan Konuş’un kardeşi Nazmi Konuş,
-Şehit Ahmet ve Şehit Mehmet Oruç’un Babası Ali Oruç,
-Şehit İdris Polat’ın Babası Muhammer Polat,
-Şehit Mustafa Şahin’in Babası Cumali Şahin,
-Şehit Ziya Sarpkaya’nın Babası Salim Sarpkaya,
-Şehit Ferhat Gedik’in Annesi Hatice Gedik, Babası Ahmet Gedik, Kardeşi Arif Gedik, Heyet Başkanı Haydar Albayrak…
– MİNNETTARIZ-
Hatay’a gelen Şehit yakınları heyeti adına konuşan Haydar Albayrak, şunları söyledi:
“Allah sizleri muvaffak etsin. Başarılarınız daim olsun. Vatanımızın bekasını, vatan toprağının parçalanmayıp bütünlüğünün korunmasını, zorlu hava şartlarına rağmen canları pahasına savaşan kardeşlerimizin bu fedakarlığına borçluyuz, minnettarız. Bugün burada olma amacımız, Mehmetçiğimize, karınca misali en büyük desteğimizi verebilmek.
Şehit ailelerimizin her biri değişik illerden buraya geldiler. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve misafirperverliğinizden dolayı teşekkür etmek amacıyla ziyaret etmeyi arzu ettik. Rabbim, sizlere güç kuvvet versin. Ayağınıza taş değmesin, başınıza yaş düşmesin.”
-GÖNÜL DOLUSU DUA-
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de, Şehit aile ve yakınlarına hitaben şunları söyledi:
“Aziz Şehitlerimizin değerli aileleri, buraya kadar teşrif ederek bizleri onurlandırdınız. Ayaklarınıza sağlık. Allah sizlerden razı olsun. Siz kıymetli büyüklerimizle bir olmak, beraber olmak, bizler için ayrı bir onur ve ayrı bir şeref. Bizler, bu vatan topraklarında; sizler ve sizler gibi, geçmişteki Şehit ailelerimizin onurlu duruşu ve bizlere bir vatan bırakmak amacıyla şehadet şerbeti içerek Şehitlik mertebesine erişmiş evlatlarımız sayesinde rahat yaşıyoruz. Bunun için, ben, gerek şahsım gerekse milletimiz adına sizlere şükranlarımı arz ediyorum. Buradan Aziz Şehitlerimize gönül dolusu dua ediyor, rahmet diliyoruz. Bir kez daha Antakya’mıza teşriflerinizden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.”
-DESTEK İÇİN GELDİK-
15 Temmuz kahramanı Şehidimiz Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir de duygu yüklü şu konuşmayı yaptı:
“Biz buraya, sınırdaki askerlerimizle kucaklaşmaya ve onlara destek olmaya geldik. Buraya geliş amacımız, Afrin’de bulunan askerlerimizin ‘Ömer Halisdemir bizimle savaşıyor’ isimli paylaşımları üzerine oldu. Ömer Halisdemir’in babası olarak gelmek, onları kucaklamak, yanlarında durup cesaret vermek amacıyla buradayım. Desteklerinizden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum.”
Şehit Ahmet Alp Taşdemir’in Babası İmam İbrahim Taşdemir, “Biz, böyle bir millete mensup olmaktan iftihar ediyoruz” derken, Şehit Ferhat Gedik’in Babası Ahmet Gedik, Annesi Hatice Gedik ve Kardeşi Arif Gedik de, “Şehit Ailesi olarak bizlere verilen kıymet ve değerden dolayı, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.
Ziyaretin sonunda, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Şehit Ailelerine Kuran-ı Kerim hediye etti.  -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ