Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

SODES Projesi ile Belenli Kadınlar Şanlıurfa’da

SODES Projesi ile Belenli Kadınlar Şanlıurfa’da
  • 05.09.2018
  • 683 kez okundu

Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen, Belen Kaymakamlığı’na bağlı “Belen Kadın Toplum Merkezi-2” Projesi kapsamında 29-30 Ağustos 2018 tarihleri arasında, yıl içerisindeki çeşitli kurslara katılan kursiyerler ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla tespit edilen toplamda 45 kadının katılımı ile Şanlıurfa gezisi düzenlendi.
Proje Koordinatörü Yeliz Sevim, gezi ile ilgili yaptığı açıklamada; Fırat Nehri’nin masmavi suları altında kalan tarihi dokusu ile büyüleyici güzelliğe sahip Halfeti’de tekne gezisi, sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan camisi, Rum Kalesi, asma köprüye ve ardından Hz. Eyyup Peygamberin çilehanesi, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer olan Halil-ül Rahman, yani Balıklıgöl’ü, Ayn Zeliha Gölü, Urfa Kalesi ve Surları ile Şanlıurfa’nın tarihi çarşısını dolaşılarak, akşam saatlerinde Urfa’nın dünyaca meşhur Sıra Gecesi’ne katılım sağlandığını belirtti.
Kaymakam Abdulaziz Aydın da açıklamasında, ilçede bu tür gezi programlarıyla daha önce ilk, orta ve lise öğrencileri ile ve halkın değişik kesimlerine hitap eden yurt içi ve yurt dışı geziler düzenlendiğini hatırlatarak, ülkemizin tarihi ve turistik yerlerin gezilmesini sağladıklarını ifade etti, gezide görev alan ve emeği geçenlere teşekkür etti.-Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ