Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Sodes Projesiyle

Sodes Projesiyle
  • 19.04.2018
  • 687 kez okundu

Altınözü’nde 12 işsiz gence “İş Makinesi Operatörlüğü” öğretildi

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla, Altınözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın koordinatörlüğünde Altınözü Belediyesi ile hayata geçirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı Projesi kapsamında ilçede kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla 12 işsiz gence “İş Makinesi Operatörlüğü” eğitimi verildi.
“Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı Proje kapsamında 12 işsiz gence; iş makinelerinin teknik yapısının ve sistemlerin öğretilmesi, iş makinesinin ataşman ve ekipmanlarının tanıtılması, yerinde ve doğru kullanılması, İş makinesinin kullanımında emniyet ve güvenliğin sağlanması, iş makinesinin ayarları ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılması, konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Proje’yi değerlendiren Kaymakam Bülent Uygur, “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar adlı Proje, Altınözü ilçemiz için önemli bir kaynak aktarımıdır. Yaptığımız projelerle, Altınözü’nde istihdamı artırarak ilçemize katkıda sağlamaya devam ediyoruz” açıklaması yaptı.-Gökay Gökdemir-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ