Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

‘Son’ projemiz bu mu?

‘Son’ projemiz bu mu?
  • 15.11.2018
  • 1.160 kez okundu

Yol ortasına park mı?

Dünyanın hiç bir yerinde, her iki tarafından araçların aktığı bir yolun orta yerinde ‘Park Alanı’ gören olmuş mu bilinmez ama, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Prestij Caddeler’ Projesi’nin öncü isimlerinden Atatürk Caddesi için gündeme alınan son hal de buna dair!

“Bir dönem ‘Prestij Caddeler’ Projesi ile Antakya kent merkezinde ciddi bir hizmet atağı başlatanların bugün aynı noktalarda hayata geçirdiği ‘yap-bozlar’ noktasında gündeme taşınan yeni proje ile beraber, Atatürk Caddesi, Dünya’da bir ilki de başaracak” diyenlerin eleştirisi, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden ‘çift yön’ uygulamasına getirilmesi planlanan alan noktasında birikiyor.
Antakya Atatürk Caddesi için mevcut projeler bazında kamuoyuna yansıyan fotoğraf için konuşan bir vatandaş, şunları söyledi:
“Tamam, güzel (!) görünüyor, ama uygulanabilir mi? Uygulandı, diyelim! Şimdi ben, torunlarımla beraber geldim, evime çıkacağım! O akan trafiğin içinde, orta alanda açılan park yerine mi gireceğim? Tamam, hadi girdim diyelim! Çocuklar kapıları açıp ‘pat diye’ çıktılar yola! Her iki taraf da yol, kaldırım uzak! Yani işiniz park etmekle de bitmeyecek. Bir de elinizde poşetler, bir de çocuklar varsa, onların kontrolünde yolu da geçmek zorunda kalacaksınız. Diğer taraftan, Allah korusun, biri direksiyon hakimiyetini kaybetse, orta alan ‘sen sağ ben selamet’ durumu! Şu projenin mimarı kim, bize de söylesinler! Çünkü bu işi de yüzlerine gözlerine bulaştıracaklar, belli! Bari şimdiden, iş ve proje rafa kalkmadan, kendisini tebrik edelim!”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ