Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

Sosyal medyada dolaşan video hayret ettirdi

Sosyal medyada dolaşan video hayret ettirdi
  • 08.03.2019
  • 1.367 kez okundu

Suriyeli Çocuklardan Atatürk Heykeline Çirkinlik!

Eğitim İş, “Suriyeli çocukları yönlendiren kim?” sorusunu sordu…

İlimiz Reyhanlı ilçesinde bir okulun bahçesindeki Mustafa Kemal Atatürk büstüne Suriyeli kız öğrencilerin çirkin hareketlerde bulunduğunu gösteren video görüntüleri sosyal medyada tepkilere yol açıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Hatay Eğitim İş, Suriyeli çocukları yönlendiren olduğu düşüncesinde ve bunların ortaya çıkartılmasını istiyor. Eğitim İş Hatay Şube Başkanı Suad Sadış, yazılı açıklamasında, Reyhanlı ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda Suriyeli öğrencilerin Atatürk büstüne yönelik hareketlerinin, yalnız ilimizde değil, tüm Türkiye’de tepkilere yol açtığı kaydederek şunları dile getirdi:
“Ülkemizin kurucusuna yönelik, Suriyeli çocukları kullanarak gerçekleştirilen bu saldırının tesadüfi olmadığı, planlı bir çalışmanın sonucu olduğu, servis edilen görüntülerden de açıkça anlaşılmaktadır. 17 yıldır ülkemizi yöneten AKP Hükümetleri, emperyalizmi yenerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yapılan çirkin saldırılara karşı gerekli ve yeterli tepkiyi göstermeyerek, Atatürk düşmanlarını cesaretlendirmektedir. Bu tepkisizlik, ilimizde yaşanan bu çirkin saldırının ilk olmayıp daha önce de Rize ve Adana başta olmak üzere birçok ilde yapılan bu tür saldırıların devamı niteliği taşımaktadır.
Suriyeli çocuklarca Atatürk’ümüzün büstüne yapılan bu çirkin saldırıyı planlayan, örgütleyen ve bu görüntüleri kayda alıp servis eden karanlık güruh ile birlikte; Ulu Önderimizin aziz hatırasına sahip çıkamayan okul yöneticisi ve öğretmenlerini de kapsayacak şekilde, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için Hatay İl Milli Eğitim Müdürü’nü, Hatay Valisi’ni ve Hatay Cumhuriyet Başsavcısı’nı göreve çağırıyoruz. Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube olarak, masum çocukları kullanarak, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu çirkin saldırının hesabı sorulana ve sorumlular cezalandırılana kadar olayın takipçisi olacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ