Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Sosyal Medyadayız… Ama Kullanmıyoruz!

Sosyal Medyadayız… Ama Kullanmıyoruz!
  • 03.01.2020
  • 487 kez okundu

İzmir Kültürpark’ta düzenlenen ‘Lezzetli Kış Şöleni’, Hatay Mutfağı’nın, Gastronomi kimliğinde 2019’a imza atması adına son önemli etkinliği oldu. Ancak resmi kurumsal twitter hesabı bu noktada neden sessiz kaldı, merak konusu!

20 Aralık’tan 31 Aralık’a kadar süren ‘Lezzetli Kış Şöleni’, Hatay’ın İzmir’deki yöresel şovu şeklinde geçti. Hem gastronomik kimliği hem de EXPO etiketi ile İzmir Kültürpark’ta binleri ağırlayan Hatay, onur konuğu olduğu etkinliğe adeta damgasını vurdu. Hiti Kralı’nın tanıtım logolarında kullanım şekli ya da Defne-Apollon ikilisinin çiftetelli oynarken paylaşılan videoları eleştirilse de, CZN Burak (Burak Özdemir) şovu, sosyal medyanın en fazla konuşulanları arasında yer aldı.
Hatay’dan çıkıp, genç yaşına rağmen “CZN Burak” lakabıyla dünyaca ün kazanan aşçı Burak Özdemir, sevenleri için gerçekleştirdiği yemek şovuyla, yılbaşına özel bir hindi pişirdi. Baba mesleği olan aşçılığı 2011’den beri sürdüren ve Hatay’ın kültürünü gelecek nesillere taşımayı kendisine misyon edinmiş bir girişimci olan Burak Özdemir, Hatay kültürün İzmir’de büyük bir ilgiyle karşılanmasından yaşadığı mutluluğu dile getirirken, “Ülkemizde, Hatay, gastronominin başkentidir. Dünyada yaşamış pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tüm bu medeniyetler, soframızda bir iz bırakmıştır. Biz de bu bırakılan izleri, Hatay ve Türk Mutfağı gururuyla tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz. Hatay Medeniyetler Sofrası olarak, kentimizin ve ülkemi-zin adını tüm dünyada duyuracağız” şeklinde konuştu.
İzmir’deki başarılı sunumun sosyal medyasında ise sessizlik yaşandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda açtığı “ @HatayGastronomi ” hesabına bakıldığında; 21 Aralık’ta bir paylaşım, 24 Aralık’ta 2 paylaşım, 25 Aralık’ta 1 paylaşım ve en son olarak 27 Aralık’ta yine 1 paylaşım göze çarpıyor. 31 Aralık’ta sona eren böylesi önemli bir etkinlik adına, kurumsal bir ‘Gastronomi’ hesabının bu kadar etkisiz kalması, bırakılması eleştiriliyor. -Tamer Yazar

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ