Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Söz verdik, yaptık… Söz verdik, yapıyoruz…

Söz verdik, yaptık… Söz verdik, yapıyoruz…
  • 03.04.2017
  • 1.299 kez okundu

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından ilçe statüsüne kavuşan Arsuz adına hizmette 3. yıl pastasını İzmir Marşı eşliğinde kesen ve bundan sonrası için konuşan Başkan Culha’nın mesajı net oldu…

Arsuz Gümüş Otel’de gerçekleşen toplantıda Arsuz Belediyesi’nin son 3 senede geldiği aşamayı vatandaşlarla paylaşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, proje ve hizmetlerin yanı sıra bundan sonraki hedeflerini anlattı.
Üçüncü yıl pastasını, İzmir Marşı eşliğinde ve muhteşem bir coşkuyla kesen Başkan Culha, “Yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermeyiz”dedi.
-SÖZ VERDİK-
Sunumunu; ‘Söz verdik yaptık’, ‘Söz verdik, yapıyoruz’, ‘Söz verdik, yapacağız’ ve ‘Sosyal belediyecilik bizim işimiz’ konulu dört ana başlık altında sıralayan ve hizmetlerin dünden bugüne detaylarını paylaşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın konuşmasından önemli satırbaşları şöyle:
-BORÇ DEVRALDIK-
“30 Mart 2014 yılında kurulan Arsuz Belediyesi’ni devraldığımızda, bazı belediyelerimizin kamu borcunun yanı sıra piyasa borçları, sendika aidat borçları ve personeline ödenmeyen maaş borçları olmak üzere, birikmiş yığınla borcumuz vardı. Bunun yanı sıra, Devir Tasfiye Komisyonu kararı ile 8 belediyenin sadece Gözcüler Hizmet Binası bize verilmişti. Geri kalanların hepsi başka resmi kurumlara verilmişti. Ayrıca birçok menkul ve araçlarımız elimizden alınmıştı. Elimizde kalan araçlarımız yetersiz ve çok eskiydi. Çok sık kesilen elektrik, ıslahı yapılmayan dereler ve her yağmurda sel yaşayan bir Arsuz ve yeni büyükşehir olan bir il… Hem ilçe belediyesi, hem de büyükşehir belediyesi yeni kuruluyordu. İşte böyle şartlarda göreve başladık.”
ALACAKLAR ÖDENDİ-
“Göreve başladığımızda ilk işimiz, personelimize alacaklarını eksiksiz bir şekilde ödemek oldu. Sonra, piyasa borcu ve bazı vatandaşlarımızın uzun süredir bazı belediyelerimizden alamadıkları alacaklarını ödedik. Emekli olup da ikramiyelerini alamayan emeklilerimize haklarını ödedik. Sendika aidat borçlarının ödemesini yaptık. Kamu borçlarını yapılandırarak ödemeye başladık. Dönemimizde emekli olan bütün işçilerimize alın terleri kurumadan haklarını verdik. An itibariyle hiç bir kamu kurumuna borcumuz bulunmamaktadır.”
-DOĞALGAZ GELİYOR-
“Enerji Bakanlığı’nda yapılan görüşmeler sonucunda elektrik sıkıntılarında çok ciddi azalmalar meydana geldi. 2017 yılında da Karaağaç ve Nardüzü mahallelerimizde ciddi elektrik yatırımları yapılacaktır. Ayrıca çok önemli olarak değerlendirdiğimiz doğalgaz sorununu çözdük. Yürütülmekte olan doğalgaz projesinde Arsuz yoktu. Uzun bir çalışmadan sonra Arsuz’u doğalgaz projesi kapsamına aldık ve bu yıl Karaağaç ve Nardüzü mahallelerimize verilmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir.”

-DERE ISLAHLARI-
“Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, birçok deremizin ıslah çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca büyük sıkıntı yaşadığımız ve ıslahının çok önemli olduğunu bildiğimiz Hacıahmetli, Avcılarsuyu, Höyük, Arpagedik, Arpaçiftlik, Gözcüler ve Arsuz Merkezi kapsayacak derelerin ıslahının 20 milyon ihale bedelli ilk etap ihalesini yaptırdık. İkinci etap için çalışmalarımız devam etmektedir.”
-KENT KONSEYİ-
“Kent Konseyi’ni yasal anlamda, eksiksiz ve reel çalıştıran nadir belediyelerden biriyiz. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla hareket etmekteyiz. Çevreye saygılı, doğayla uyumlu, şeffaf, hesap verebilir, insanı hizmetin merkezine oturtan bir anlayışla yönetiyoruz belediyemizi. Hizmet anlayışımız, ferdi değil toplumsaldır. Arkadaşlar bu hizmetleri yapmak bir ekip işidir. Buradaki başarı başta bütün personelimizin, müdürlerimizin, meclis üyelerimizin ve başkan yardımcılarımızındır. Bu güzel çalışmadan, uyumdan ve başarıdan dolayı hepsine huzurunuzda teşekkür ederim.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ