Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Sözde, Trafiğe Kapalıyız!

Sözde, Trafiğe Kapalıyız!
  • 16.09.2021
  • 213 kez okundu

Peki, eldeki fotoğraf da neyin nesi?

Tüp kamyonu da var, çöp kamyonu da… Zemin karoları ise bu ağırlığın etkisiyle, kırık dökük!

Trafiğe kapatılmasının ardından, sanatsal aktivitelerin ve gündelik yaşamının en renkli ve hareketli alanlarından biri olması beklenen Antakya’nın Hürriyet Caddesi, bir türlü düzene sokulamayan ‘araç trafiği’ yüzünden, hem vatandaşın hem de kente gelen turistlerin şikayetine konu oluyor.
Bu konuda konuşan vatandaşlar ise belediyeleri işaret ediyor:
B.Ç. >> Tonaj sınırlaması da yok! Kamyonların biri gidiyor, diğeri geliyor. Buradaki otelin ön kısmında oturuyoruz geçenlerde. Bir çöp kamyonu geçti önümüzden. Dürüstçe, burnumuzu tuttuk, o geçene kadar! Köy yeri gibi! Olmamalı!
G.Ö. >> Kış geliyor ve yere, zemine bakın! Her yer kırık, karoların hepsi yerinden oynamış. Yağmurlarla beraber burası mayınlı bölge gibi olacak. Birine basın, diğerinden su fışkıracak. Komik olanı da, bu kadar ağır aracın her sene kırıp döktüğü bu alanın, yine her sene yapılması, tamir edilmesi! Emeğimiz de ucuz, paramız da çok, anlaşılan!
Y.Ş. >> Geçen gün, saat kaç, hatırlamıyorum ama… Akşama doğru! Yanımızdan öyle ağır bir kokuyla geçti ki bir kamyon, dayanılmaz bir şey! Meğerse çöp topluyormuş! Tamam da, herkesin, o kadar insanın yemek yediği bir ortamda bu olur mu? İnanılmazdı! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ