Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Sözleşmeli Öğretmenlik Son Bulmalı…

Sözleşmeli Öğretmenlik Son Bulmalı…
  • 19.12.2018
  • 860 kez okundu

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı yapıldı, mesaj net:

Kısa adı Eğitim Bir Sen olan Eğitimciler Birliği Sendikası’nın Hatay 1 Nolu Şubesi İl Divan Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta sonunda Antakya’da yapıldı.
Hatay 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilikleri Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, toplantıdaki konuşmasında, Sözleşmeli Öğretmen alımı uygulamasının daha kronik sorunlar ürettiğini dile getirerek, bir an önce bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini söyledi ve ek olarak da, “Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması gerekmektedir” mesajı verdi, Sözleşmeli Öğretmenlik uygulamasına karşı olduklarının altını önemle çizdi.
Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Bayrakdar, ayrıca eğitim çalışanlarına uygulanan şiddet ile ilgili yasal bir düzenleme
yapılması, 3600 ek gösterge ile Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm paydaşlardan görüş alınarak biran önce çıkartılması gerektiğine dikkat çekti.
Hatay’daki 15 İlçe Eğitim Bir Sen Şube Başkanı ile yöneticilerinin katıldığı toplantıda, İlçe Başkanları, sahada karşılaştıkları konu ve sorunlarla ilgili değerlendirmede de bulundu. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ