Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Sözleşmeye destek belediyelerden

Sözleşmeye destek belediyelerden
  • 12.04.2021
  • 458 kez okundu

Hatay’da Kimler Var?

İstanbul Sözleşmesi’nin iptaline karşı çıkan ‘Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu’ tarafından İstanbul’da asılan ‘Ölmek İstemiyorum’ dilekçesinin indirilmesine tepki veren bazı belediyeler, dilekçeyi, billboardlarına taşıyor.

Bir kadının, öldürülmemek, hayatta kalmak isteyen ve bu isteğini dile getiren bir dilekçeyi, İstanbul’da bir binanın ön cephesine asan Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu’nun girişimi, dilekçenin indirilmesinin ardından noktalanmadı. Platform’a destek veren bazı belediyeler eliyle, birçok ilçede dilekçe tekrar asılmaya ve kamuoyu ile paylaşılmaya devam etti.
Konuya ilişkin süreci aktaran, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, “Bizim de çabalarımızla, ama özellikle de belediyelerin doğru refleksleriyle, şu anda dilekçe oradan kaldırıldı. Ama pek çok başka belediyenin, Beşiktaş’ta, Şişli’de, Çanakkale Çan’da, Antalya’da Manavgat’ta, yani Türkiye’ye yayılan bir biçimde, hem belediyelerin, hem gazeteci arkadaşlarımızın ve Platformumuzdaki tüm kadınların çabalarıyla, herkesin balkonlarına da astığı bir eyleme dönüştü. Oradan indirilen o dilekçenin sahibi hepimiziz. O dilekçenin bir sahibi var. Oradan indirildiyse, binlerce çoğalacağız ve bunu her yere asacağız.”
-EN UYGUN YER!-
Sürece destek veren belediyeler arasında Hatay henüz yok! Antakya Gazetesi’ne konuşan bir kadın aktivist, “Hatay’daki belediyelerin de sosyal belediyecilik yanının ne kadar güçlü olduğunu görmek istiyoruz. Konuşmalarını eyleme dökme vakti ve kadınlara olan desteklerini gösterme vakti. Antakya kent merkezindeki, Büyükşehir’e ait eski hizmet binası, şimdiki başkanlık makamı, bunun için çok uygun bir yer ve ‘Ölmek İstemiyoruz’ dilekçesi için de ihtiyaç olunan kamuoyunu yaratacaktır” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ