Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Spor Yorum

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 04.02.2021
  • 661 kez okundu

Önemli Olan Sempati Puanları

Hatayspor, bu yıl tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’de adeta rüzgar gibi esmeye devam ediyor. Ligin başında birçok kişinin dikkate almadığı Hatayspor, haftalar ilerledikçe aldığı başarılı sonuçlar, güzel futbol ve renkli takım ruhuyla, ülkedeki futbol koridorunda yüksek bir sempati puanı topladı.

1967 doğumlu genç bir takımın Süper Lig’e çıkıp ilk senesinden bir Şampiyonluk kazanmasını zaten hiçbirimiz beklemiyoruz. Ancak, Hatayspor’un Süper Lig’de göstereceği varlık, üç büyük takımın pek peşinde olmadığı başka tür bir şampiyonluğu aramamızı engellemiyor. O da, SEMPATİ ŞAMPİYONU olmak.

Fenerbahçeliler Galatasaray’ı, Galatasaraylılar Beşiktaş’ı, Beşiktaşlılar da Fenerbahçe’yi sevmeye dursun, milyonlarca taraftarsa kendi takımından başka bir takıma sıcak bakmaya görsün; öyle bir takım olmalı ki, her taraftar gurubunca sevilsin. İşte böyle bir hedefin takımıdır, Hatayspor.

4 olmak için çok artısı olan bir takım, Hatayspor. İlk olarak Hataylı olup üniversite okumuş, farklı şehirlerde yaşayan hemşerilerimize giden yiyecek kolileriyle Antakya lezzetlerini tatmış çok sayıda aşılanmış gizli taraftar topluluğumuz var. Yıllarca Antakya lezzetleriyle sarhoş ettiğimiz tüm can dostlar, Hatayspor’un gizli gücüdür.

Bir diğer artı puan; Medeniyetlerin kucaklaştığı, sevginin egemen olduğu, çok dinli ve çok kültürlü yapısıyla, Hatay ili ve insanı, hep takdir ve sempati duyulan bir yerdir. Böyle olunca, yolu Hatay’dan geçen milyonlarca can dost, yine Hatayspor’un sempati potansiyelidir.

Antakya gibi bir dünya markası merkez ilçeye sahip olup, zengin tarihi ve kültür hazinesiyle de aydınlık Türkiye’nin umut veren bir kalesi konumundadır, Hatay. Böyle olunca; Kars’taki adam da, Çanakkale’deki adam da, Sinop’ta ki adam da (kadınlar da) Hatayspor’u seviyor.

Ama yetmez! Sempati şampiyonu olabilmeniz için; başta üç büyükler olarak bilinen Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a karşı iyi futbol oynayıp, olumlu sonuçlarla da dikkatleri çekmeniz lazım. İşte bu yıl Hatayspor bunu çok iyi başardı. Dün Fenerbahçe’ye yenildi ama… Türkiye, yenilen takımın, yani Hatayspor’un güzel oyununu, renkli mücadelesini konuştu. Üç puan alamasak da, gönülleri kazandık. Tıpkı geçen sene Galatasaray ve bu yıl ki Beşiktaş maçlarında olduğu gibi.

Son sempati puanı da Boupendza, Diouf, Akintola, Billong, Münir, Mesut, Kamara ve diğer birçok yetenekli futbolcumuzun centilmence verdiği saha mücadelesi, 90 dakikalar boyunca ortaya koyduğu renkli mücadeleden geliyor. Yine yıldız gibi parlamakta olan Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın da karizması ile gönülleri kazandığını da ekleyelim.

Yani HATAYSPOR, SEMPATİ ŞAMPİYONLUĞUNA ADAY.

Bu yüzden rahat yazıyorum.
ŞAMPİYON OLACAĞIZ…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ