Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Standardımız ne, bilmiyoruz!

Standardımız ne, bilmiyoruz!
  • 28.01.2020
  • 281 kez okundu

Peki, Bu Bir Durak mı?

Burası, Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde bir otobüs durağı! Üzerindeki tabelayı buraya asan yerel idareye soralım mı? Düzeltir miyiz, yoksa eldeki bu mu?

Geride kalan hafta sonu, sosyal medya üzerinden paylaşılan bir fotoğraf karesi, belediyecilik ve vatandaş beklentisi bağlamında sıkışan kente dair çok şey anlatırken, ‘otobüs durakları’ konusundaki standardımızı da tartışmaya açtı.
Doktor Serdal Kanuncu tarafından, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan ve kendisi tarafından çekilen fotoğraf, Defne’de bulunan bir otobüs durağına dair. Savaştan çıkmış bir görüntüye sahip ‘durak’ için kısa bir değerlendirme yapan Doktor Kanuncu, paylaşımı yaparken şu ifadeyi kullandı:
“Defne Turunçlu Mahallesi’nin göbeğindeki, naylonlanmış bu durak, 2020 yılında yaşayan hiçbir canlıya yakışmaz. Önünden her gün geçen belediye araçları, dolmuş şoförleri farkında değiller mi?”
O zaman biz de soralım mı? Bugün itibariyle artık herkesin farkında olduğu bu ‘utanılması’ gereken ‘hizmet’ algısı için bir ‘yenileme’ yapar mıyız? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ