Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Stoltenberg’in Sürpriz Hatay Ziyareti

Stoltenberg’in Sürpriz Hatay Ziyareti
  • 09.05.2019
  • 757 kez okundu

NATO Genel Sekreteri ve heyeti, Hatay’da resmi yetkililerle görüşmelerde bulunurken, ortak toplantıda; “Türkiye Optiğinde Bölgesel Tehditler”, “Türkiye’nin Düzensiz Göçle Mücadelesi”, “Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekât bölgelerinde terör örgütleri ile mücadele sonrasında terörden arındırılan bölgelere geri dönüşler” konuları masaya yatırıldı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, beraberinde NATO üyesi ülkeleri ile gözlemci ülkelerin temsilcilerinden oluşan bir heyetle birlikte, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran eşliğinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere önceki gün Hatay’a geldi. Salı günü saat 10.45’te Hatay Havalimanı’na gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, NATO üyesi ülkelerin temsilcileri ile gözlemci ülkelerin temsilcilerinden oluşun Heyeti; Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin ve protokol üyeleri karşıladı. Stoltenberg ile beraberindeki heyet, daha sonra Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne geldi.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg başkanlığında, Hatay İl AFAD Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantılarda ele alınan konular ana başlıklar halinde şunlar oldu:
-”Türkiye Optiğinde Bölgesel Tehditler”
-“Türkiye’nin Düzensiz Göçle Mücadelesi”
– “Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekât bölgelerinde terör örgütleri ile mücadele sonrasında terörden arındırılan bölgelere geri dönüşler”
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve beraberindeki NATO ve gözlemci ülkelerinin temsilcileri yanı sıra Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Bakanlık uzmanlarının katılımı ile gerçekleşen bu toplantılar basına kapalı olarak gerçekleşti. Toplantıların ardından, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve beraberindeki heyet, kendileri için düzenlenen sosyal program kapsamında Hatay Mutfağı ile tanıştı, Antakya Medeniyetler Korosu konserini ise ilgiyle izledi. Heyet, ardından St. Pierre Kilisesi ve Hatay Arkeoloji Müzesi’ni de gezerek, aynı gün akşam saatlerinde havayolu ile ilimizden ayrıldı.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ