Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,19 / Satış: 7,22
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Stuttgart’tan 480 gıda paketi geldi

Stuttgart’tan 480 gıda paketi geldi
  • 19.01.2021
  • 307 kez okundu

Defne ve Samandağ’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Almanya’nın Stuttgart kentinde yaşayan Hataylılar, kendi aralarında topladıkları 4500 Euro ile toplam 480 gıda kolisi satın alarak, ilimiz Defne ile Samandağ ilçelerindeki ihtiyaçlı ailelere dağıtımda bulundu. Stuttgart HAMD Kültür Derneği Başkanı Salih Şahin, girişim ve dağıtımla ilgili süreci şöyle anlattı:
“Değerli arkadaşlar… Defne Elektrik Mahallesi Muhtarı Sayın Nihat Derviş Bey, 10 Aralık 2020 günü, Stuttgart HAMD Kültür Derneği Başkanı olarak bana yaptığı talepte, ‘Mahallemizde, koronavirüsten etkilenen 220 aile için gıda paketi yardımı yapmanızı istiyorum. Mahallenin evladı, Almanya’da bir Dernek Başkanı olarak sizin, Aalen’deki ve çevrenizdeki tüm mahallenin insanlarına bu talebi iletmenizi istiyorum’ dedi. Bunun üzerine Dernek yönetimimizde yaptığımız toplantıda, yardım yapılması kararı çıktı ve EFAA Federasyon Başkanımız Yusuf Günaşan’a, Aalen Antakya Dernek Başkanı Vecdi Temizkan’a, Aalen Türk Kültür ve Spor Cemiyeti Başkanı Mithat Başaran’a ve yardım etmek isteyenlere bu durumun bildirilmesi kararı alındı.
Başkan ve yöneticilerin desteği ile başlattığımız kampanya, başarıyla ve fazlasıyla amacına ulaştı. Yılbaşı tatili vesilesi ile kendim Antakya’ya giderek bizzat ilgilendim ve 4500 Euro karşılığı 480 adet gıda paketini, Muhtar Nihat Derviş ile satın aldık. 480 gıda paketinden, Defne Elektrik Mahallesi Muhtarı Nihat Derviş’e 230 adet, Armutlu Cami Derneği Başkanı Şeyh Süleyman Mengüllüoğlu’na 75 adet, Çekmece Aknehir Derneği Başkanı Zeki Yunus’a 100 adet ve Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz Bey’e 75 Gıda Paketi teslim edildi. Bir gıda paketi içinde 11 çeşit temel kuru gıda maddesi bulunuyor.
Yardımsever tüm canlara, gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Türkiye’den döndüm ve Nihat Derviş Bey’in talebi ile başlayan kampanya tamamlanmıştır.”
-Armutlu Mahallesi Muhtarı da istedi-
Bu arada, Armutlu Mahallesi Muhtarı Cüneyt Öfkeli de, kendi mahallesinde yoksul ve ihtiyaç sahibi aileler olduğunu kaydederek, Salih Şahin’den benzer bir yardımı mahallesine yapmasını istedi. Salih Şahin de gelişme üzerine, Almanya’daki Türk yurttaş ve hemşerilerimize hitaben şu duyuruyu yayınladı:
“Defne ilçesi Elektrik Mahallesi kampanyasından sonra, Antakya Armutlu Mahallesi Muhtarımız Cüneyt Öfkeli’nin, mahallede ihtiyaç sahibi 300 aileye dağıtılmak üzere gıda paketi talebi oldu. Bu talep, Stuttgart HAMD Kültür Derneği Yönetim Kurulumuza, EFAA, EZA, Federasyonlarımızın Değerli Başkanları Şeyh Yusuf Günaşan Bey ve Nihat Nalca Bey, Aalen-Antakya Kültür Kulübü Başkanı Vecdi Temizkan’a, Aalen ve Çevresi Türk Kültür Spor Cemiyeti Başkanı Mithat Başaran’a iletildi. Federasyon ve Dernek Başkanlarımızın değerlendirmesi sonunda, yardım kampanyası başlatılması kararı alındı. Kampanyamıza katılmak için, bir aile için 1 Gıda Paketi yardımı 90 TL/10 Euro’dur. Kampanyamıza yardımlarınızı arz ederiz.” -Cemil Yıldız

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ