Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Suç İşleyen Suriyeliler

Suç İşleyen Suriyeliler
  • 04.07.2019
  • 275 kez okundu

Ülkelerine Gönderiliyor

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Haziran ayı Bakanlık faaliyetlerini anlatırken, suç işleyen Suriyelilerin ülkelerine geri gönderildikleri bilgisini verdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bakanlık’ta düzenlediği basın toplantısında Suriyeliler ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Önemli konularda suç işleyen Suriyelilerin Türkiye’de geçici koruma statüleri iptal edilmek suretiyle, yasal kalış hakları sonlandırılıyor. Ülkelerine dönmeleri sağlanıyor” dedi.
Çataklı, Türkiye’de bulunan Suriyelilerin karıştığı suç oranlarının sorulması üzerine, şöyle konuştu:
“Kimsenin ülkemizde suç işleme özgürlüğü yok. Suriyelilerin de, diğer yabancıların da işlemiş olduğu suçlarla ilgili olarak işlemler gerçekleştiriliyor. Suç işleyen Suriyelilerin Türkiye’de yasal kalış hakları sonlandırılıyor. Ülkelerine dönmeleri sağlanıyor. Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, en temel önceliğimiz. Doğal olarak, Suriyeliler ve diğer yabancıların bu düzeni bozmasına müsaade edilemez. Yalan ve kurgu haberlerle halkımızın tahrik edilmesine müsaade etmeyeceğimiz açık. Bu haberlerin son günlerde sosyal medya üzerinde dolaşıma sokulduğu, Suriyeliler ve vatandaşlarımız arasında planlı bir şekilde gerilim amaçladığı aşikar. Sosyal medya üzerinde ırkçılığı, kin ve düşmanlığı körükleyenlerle ilgili araştırma yapılıyor. 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde, vatandaşlarımızın şüpheli olarak karıştıkları olay sayısının nüfusa oranı 0,8 ve Suriyelilerde bu oran 0,4. Bir Suriyeli bile suç işlese, bütün Suriyelilere onu mal etmek doğru değil.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ