Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

SUÇ, kelimede mi? Yoksa SÖYLEYENDE mi ?

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 21.06.2019
  • 467 kez okundu

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, İstanbul’daki KÜRT seçmene VİTRİN düzenlemesi kapsamında Diyarbakır’ı ziyaret etmesini, akabinde de KÜRDİSTAN kelimesini kullanmasını GARİPSEMEK, Türkiye siyasetini çok bilmemek anlamına geliyor aslında !

O yüzden…
Demese şaşardım !

Ama hala anlamış değilim !

Diyarbakır’da KÜRDİSTAN diyerek hangi KÜRT seçmene hitap etmiş oluyor Sayın Binali Yıldırım ? Sahi, KÜRT seçmen onlar için nasıl bir profil sergiliyor ki, KÜRDİSTAN kelimesinden medet umuluyor ? Peki, SUÇ işlemiş olmuyor mu ? KÜRDİSTAN demekle en çok da !

Duruma tek şaşıran ben değilim…

2016 yılından bu yana tutuklu bulunan ve hakkında 30’dan fazla dava açılan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da şaşıranlardan…

Dediği mi ?


KÜRDİSTAN dediğim için yargılanıyorum şu anda. Hakkımdaki suçlamalar gerçekten suçsa, Binali Bey ile ikimizin AYNI sanık sandalyesinde oturmamız lazım. Senin, geçen hafta OY UĞRUNA Diyarbakır’da kullandığın Kürdistan kavramını, ben 7 yıl öncesinde kullandığım için bak bugün yargılanıyorum. Terörist diye yargılanıyorum. Terör propagandası yaptım diye yargılanıyorum.”

Haksız mı ?

Sizi bilmem ama…

OY UĞRUNA kısmında durdum ben en çok da !

Yine de merak ettim !

Sahi, KAÇ OY çıkar bu kelimeye ?
Kaç oy buluşur BU kelimede ?
Kaç KÜRT onay verir ?

Kaç KÜRT, bilmiyorum ama…

Demirtaş hakkında düzenlenen FEZLEKE içerisinde, KÜRDİSTAN sözcüğünü kullandığı için, bu kelime üzerinden “terör örgütü propagandası” yapıldığına dair bir tespitin bulunduğunu çok iyi biliyorum !

Tek bir kelime…

Peki, aradaki FARK nedir ?

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, İstanbul’daki KÜRT seçmene VİTRİN düzenlemesi kapsamında Diyarbakır’ı ziyaret etmesi sırasında kullandığı KÜRDİSTAN kelimesi ile HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kullandığı KÜRDİSTAN kelimesi arasındaki FARK ne ?

Her iki kelimenin yarattığı hikayedeki FARK ne ?

Bugünkü yazının başlığı da buna dair…

Hani sormuşuz ya…


SUÇ, kelimede mi?
Yoksa SÖYLEYENDE mi ?

diye…

Bir şeyi daha merak ettim, son bir şeyi…

Bundan sonra, KÜRDİSTAN kelimesi AK’lanıp PAK’landı mı ? Bundan böyle kullanılmasında SAKINCA yok mu ? Olası bir fezlekeye KONU olmayacak mı ? Binali Yıldırım ile beraber durum NORMAL’leşti mi ?

Haklısınız !

Garip bir memleketiz…
Kelimelerimizin yarattığı hikâyeler bile garip…

Peki, hikâyemizin SON’u nasıl biter sizce ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ