Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Suçluydu, şikayetçi oldu!

Suçluydu, şikayetçi oldu!
  • 27.03.2019
  • 519 kez okundu

Gezi Davası’nda son durak!

İşadamı Osman Kavala’nın da aralarında olduğu 16 sanık hakkında ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan açılan davanın şikâyetçileri arasında, üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ı tekmeleyerek ölümüne yol açtığı için 10 yıl 10 ay hapis cezası alan eski polis Mevlüt Saldoğan da bulunuyor.

Gazeteci İsmail Saymaz tarafından gündeme taşınan son haber, Gezi sürecinde yaşadığı darp nedeniyle yaşamını yitiren Antakyalı Ali İsmail Korkmaz Davası’nda ‘suçlu’ bulunan bir ismin ‘şikayetçi’ sıfatı ile Gezi Davası’nda taraf olduğunu kamuoyuyla paylaştı.
Gazeteci Saymaz, buna dair haberinde verdiği bilgide şu detayları paylaştı:
“Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ı tekmeleyerek ölümüne yol açtığı için 10 yıl 10 ay hapis cezası alan eski polis Mevlüt Saldoğan’ın, Korkmaz’a tekme attığı gece ayağına taş geldiği iddiasıyla aldığı darp raporu, Gezi Davası’nda darbenin kanıtlarından sayıldı. İddianamedeki 746 kişilik müşteki listesinin 440. sırasında Saldoğan var. İddianamede, Saldoğan ve bir grup şikâyetçi polis için, ‘Grubun attığı taş, şişe ve bilyelerden dolayı çeşitli yerlerinden yaralandıkları, göstericilerin yaralama şeklinde gelişen eylemleri Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs suçunun cebir unsuru içinde kaldığı’ belirtiliyor.”
Ali İsmail Korkmaz, 2-3 Haziran 2013’te, Eskişehir’deki Gezi Parkı gösterileri sırasında darp edilmiş ve yaşamını yitirmişti. Saldoğan ise dava süreci sonunda 10 yıl 10 ay hapis cezası almış ve polislikten ihraç edilmişti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ