Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Şükrü Yılmaz’ın Genel Merkez’e Mektubu:

Şükrü Yılmaz’ın Genel Merkez’e Mektubu:
  • 13.12.2019
  • 406 kez okundu

Hatay’da Başarı İsteniyorsa…

İYİ Parti Antakya İlçe eski Başkanı Şükrü Yılmaz, İYİ Parti Genel Merkez Başkanlığı’na gönderdiği mektubunda; son görevlendirmeler, adaylıklar ve gelinen süreçle ilgili görüşlerini bildirdi. Ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen, İYİ Parti Antakya İlçe eski Başkanı ve kuruculardan Şükrü Yılmaz’ın, Genel Başkanı Meral Akşener’e hitaben gönderdiğini bildirdiği ve açık yayınladığı mektubu şöyle:
“Sayın Meral Akşener ve Sayın Koray Aydın… İYİ Parti Hatay’da başarı istiyorsa, lütfen kurucu üyelerin seslerine kulak veriniz. Liyakat esasını unutup, hatır ile iş yapılmaz, ki yapılırsa, diğer siyasi partilerden ne farkı kalır. Genel seçimlerden sonra istifa eden il ve ilçe başkanlıklarında; il, ilçe yönetim ve kurucu üyelerinin fikirleri alınmadan, devamlı atama başkanlarla işi yürütmeye çalışıyorsunuz Hatay İYİ Parti’ye gönül veren insanları kırıyor ve üzüyorsunuz. Ankara Genel Merkez, Hatay’ın insanını bilmez ve tanımaz.
24 Haziran 2018 Seçimlerinde, İYİ Parti, Hatay genelinde çok güzel bir ortam yakalamışken, Hatay halkı ve diğer siyasi partiler (AKP, CHP), İYİ Parti’nin Hatay’dan 2 Milletvekili çıkaracağına inanıyordu. Lakin hatıra binaen, Milletvekili 1.ve 2. sıralamalarında hata yapılarak, Hataylı olup, ama Hatay’da ikamet etmeyen ve Hatay insanının tanımadığı, Hatay’ı bilmeyen kişileri sıralamaya alırsanız, Milletvekili çıkaramazsınız. Oysaki o tarihlerde sıralamalar yapıldığında, itiraz etmeye, ben Antakya İlçe Başkanı olarak ve Divan Kurulu üyelerimle birlikte geldik. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi ile görüştürülmedik ve sözümüz dinlenmedi.
Hatay il, ilçe teşkilatlarının ve kurucu üyelerin fikirlerini alarak ve danışarak sıralama yapılsaydı, bugün bu durumlara gelinmezdi. İYİ Parti Hatay’da başarı istiyorsa, lütfen kurucu üyelerin seslerine kulak veriniz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ