Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Sümerler Ortaokulu’nda sıra dışı bir uygulama:

Sümerler Ortaokulu’nda sıra dışı bir uygulama:
  • 20.04.2018
  • 5.427 kez okundu

İsterse çalmasın zilimiz, yine de dersimize gireriz!

Hatay ili Defne ilçesi Sümerler Ortaokulu öğrencileri, “İsterse çalmasın zilimiz, yine de dersimize gireriz” dediler ve okul idaresi de, okulda öğrencilerin sorumluluk duygularının artması için zil uygulamasını kaldırdı.
Defne ilçesi Sümerler Ortaokulu’nda, öğrencilerin kendi zamanını kendilerinin yönetmesi amacıyla, 2017 yılının Şubat ayında okul zili çalması uygulaması kaldırıldı. Okul idaresinin uygulamaya yönelik hedefleri şöyle:
“Erken yaşlarda, çocuklara, zamanlarını kendilerinin yönetmesi gerektiğini öğretmemiz gerekiyor. Sümerler Ortaokulu’nda, çocuklarımızın sosyal sorumluluklarını yerine getiren ve zamanını iyi kullanabilen bireyler olmalarını sağlayabilmek için okul zilini kapattık.”
Şimdiye kadar öğretmen ve öğrencilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirten Okul Müdürü Uğur Yurttagül, okulda tüm koridorlara saat taktırdıklarını ve bu sayede çocukların zamanı geldiğinde derse girip çıktıklarını belirtti.
Hatay-Defne ilçesi Sümerler Ortaokulu’nda 2016-2017 öğretim yılının ikinci yarıyılından itibaren “zil çaldı mı?” sorusunun cevabı her zaman “hayır” şeklinde olacak. Öğrencilerin, zil sesinin koşullandırmasına bağlı kalmaksızın zamanlarını iyi yönetebilmeleri amacıyla okul zilinin kaldırılması kararı aldıklarını belirten okul idaresi, okulun her yerinde mevcut olan saatleri de eşitlediklerini, ders ve kurs vakit çizelgelerini çoğaltarak sınıflara astıklarını belirttiler.
Sümerler Ortaokulu’nun; öğrencileri sorumluluk bilincini geliştirmeleri, zaman planlama sıkıntılarını ortadan kaldırmaları, kendi kendilerini kontrol etmeleri amacıyla okul zili uygulamasını kaldırması tüm okullara örnek teşkil edecek bir çalışma oldu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ