Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Sunum hem öğrencilere, hem velilere…

Sunum hem öğrencilere, hem velilere…
  • 06.04.2019
  • 1.097 kez okundu

Kazanmak ve Sınav Velisi Olmak

Hatay Sınav Koleji, 4 Nisan Perşembe günü okul konferans salonunda, öğrencilere yönelik olarak “Kazanmak Senin de Hakkın”, velilere yönelik olarak da “Başarıya Giden Yolda Sınav Velisi Olmak” başlıklı seminerler kapsamında Dr.Cengiz Tavukçuğlu’nu ağırladı.
Akademik, teorik ve pratik bilgilerin yer aldığı konferansta; Aile içi iletişim, doğru anne baba olabilmek, “X,Y,Z,C” kuşağı ve özellikleri, algı farklılıkları, beyin nasıl öğreniyor, sınav kaygısı ve özgüven gelişimi, sınav başarısı için aileye düşen görevler, aile okul işbirliği konuları, neşeli ve mizah yüklü bir ortamda ele alındı.
“Kazanmak Senin de Hakkın” başlıklı seminerde, Sümerler Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini de ağırlayan Sınav Koleji öğrencileri, Dr.Cengiz Tavukçuğlu’nu pür dikkat dinledi.
Öğrencilere, güne yorgun başlamamalarını ve geç uyumamaları çağrısında bulunan Dr. Tavukçuoğlu, “Geç yatmayın. Uykunuzu alın. Güne yorgun başlamayın. Yorgun vücut öğrenmeyi beceremez. Umutsuz olmayın, güne neşe ile başlayın ve kendinizle ve çevrenizle barışık yaşayın. Başarı kendisiyle barışık olanlarındır” ifadelerini kullandı.
Ebeveynlerin ise ders çalışırken çocuklarını korku ile tehdit etmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Tavukçuoğlu, “Korkunun olduğu yerde başarı olmaz” şeklinde konuştu.
Seminer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’nın Dr. Cengiz Tavukçuoğlu’na çiçek takdimiyle sona erdi.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ