Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Suriyeli Öğrenciler Korosu Hem Türkçe Hem Arapça…

Suriyeli Öğrenciler Korosu Hem Türkçe Hem Arapça…
  • 26.11.2018
  • 641 kez okundu

Antakya’da faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezlerinde öğrenim gören Suriyeli öğrencilerin oluşturduğu koro, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Türkçe ve Arapça şarkılardan oluşan repertuarıyla beğeni topladı.

Geçici Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde, ilimizde görev yapan Suriyeli geçici eğitmenler ve öğrenciler tarafından geçtiğimiz Perşembe günü Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Salonunda konser düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı konserde, Çanakkale Türküsü ve milli duyguları içeren türküler seslendirildi.
Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Karakaya ve Okul Müdürleri ile kalabalık bir veli ve öğretmen topluluğunun izlediği konserde, Suriyeli öğrencilerin İstiklal Marşımızı ve Türkçe şarkıları seslendirirken gösterdiği performans izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu Müdürü ve Recep Tayyip Erdoğan Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Mehmet Tümer organizatörlüğünde, Cemil Meriç Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü M. Yaşar Tangüleç’in katkılarıyla gerçekleştirilen konser, Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
İl Müdürü Kemal Karahan, konser bitiminde, Suriyeli öğrencilerden oluşan koristleri tek tek ellerini sıkarak tebrik etti. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ