Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Sürki Şampiyon, Asi 3. Oldu

Sürki Şampiyon, Asi 3. Oldu
  • 04.10.2019
  • 353 kez okundu

Samandağ Adem Nural MTAL Öğrencilerinin TEKNOFEST Robotik Yarışmadaki başarısı:

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen TEKNOFEST’te Robotik Yarışma’ya katılan Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin uluslararası şampiyonluk elde eden robotunun adı “SÜRKİ” oldu.
TEKNOFEST 2019 İstanbul Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali Robotik Yarışması “Yumurta Toplama” kategorisinde “SÜRKİ” isimli robot, uluslararası yarışmada şampiyon olurken, Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf Rıdvanoğulları, Yoldaş Barut, Aydın Baytar ve Can Şahutoğlu, okul öğretmenleri Okay Yılmaz, Kenan Başağa ve Sabri Can Bozdemir, tasarladıkları 2 robotla yarışmaya katıldılar.
17 – 22 Eylül tarihleri arasında 1 Milyon 750 bin ziyaretçinin katılımı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen yarışmada “SÜRKİ” isimli robot namağlup şampiyon oldu. “ASİ” isimli robot ise eleme grubunda 3. oldu.
Yarışmaya katılan Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Müdürü Erol Kaynak, okul öğrencilerinden Yusuf Rıdvanoğulları, Yoldaş Barut, Aydın Baytar, Can Şahutoğlu ve öğretmenleri Okay Yılmaz, Ecevit Kimyon ve Sabri Can Bozdemir, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ı ziyaret etti.
Başkan Eryılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:
“Teknofest 2019 İstanbul Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali Robotik Yarışması ‘Yumurta Toplama’ kategorisinde ‘SÜRKİ’ isimli robotla uluslararası yarışmada şampiyon olan Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yusuf Rıdvanoğulları, Yoldaş Barut, Aydın Baytar ve Can Şahutoğlu’nun, okul öğretmenleri Okay Yılmaz, Kenan Başağa ve Sabri Can Bozdemir bizleri ziyaret ettiler. 17-22 Eylül tarihleri arasında 1 Milyon 750 bin ziyaretçinin katılımı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen yarışmada ‘SÜRKİ’ isimli robot namağlup şampiyon olurken, ‘ASİ’ isimli robotla ise eleme grubunda 3. oldu. İlçemize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve Öğretmenlerini kutluyorum. İşte bizim ihtiyaç duyduğumuz gençlik budur. Göğsümüzü kabartan gençlerimize hediyelerini de vererek, ‘bir ödül de bizlerden olsun’ dedik.
Gençler, sizlerle gurur duyuyoruz. Belediye olarak her daim başarılı öğrencilerimizin yanında olmaya devam edecek, başarılarını sahipleneceğiz.”
Şampiyon Okul’un Müdürü Erol Kaynak ise yaptığı açıklamada, “Başkanımızın, öğrencilere ve teknolojiye olan ilgisinden dolayı çok mutlu olduk. Belediye Başkanımız, bundan sonraki çalışmalarda da destek olacaklarını ifade ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Daha sonra Başkan Eryılmaz, öğrencileri tebrik ederek, kendilerine hediyelerini verdi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ